Перед самітом у Вільнюсі відбудеться фестиваль української культури

89

Всеукраїнська громадська організація "Вся Україна" проведе 23-24 листопада фестиваль "Українське містечко у Вільнюсі". Про це повідомив голова ради організації Ярослав Погарський.

Фестиваль проводиться за підтримки посольства України в Литві та посольства Литви в Україні, а також центру молодіжного співробітництва Europroject. Генеральним партнером є АТ "Єврогазбанк".

"Мета цього проекту - демонстрація європейцям напередодні саміту у Вільнюсі того факту, що українці прагнуть до європейської спільноти і поділяють європейські цінності", - зазначив Погарський.

З його слів, близько 150 відомих українських виконавців, представників фольклорних і театральних колективів, книговидавців, поетів і письменників, а також волонтерів приїдуть з України до Вільнюса.

Погарський повідомив, що на центральній площі Вільнюса, біля ратуші, буде розміщене "Українське містечко", де буде презентовано українську культуру і духовність, ремесла, традиційні українські забави, розваги, пісні і танці, страви української кухні.

Крім того, з його слів, 23 листопада, в день пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років, планується проведення заходів з інформування європейців про цю трагедію і вшанування пам'яті жертв.

Фронтмен гурту "Мандри" Фома (Сергій Фоменко), який також планує брати участь у фестивалі, зазначив, що більшість українських виконавців підтримують євроінтеграцію, особливо в частині скасування візового режиму.

Заступник голови правління АТ "Єврогазбанк" Роман Горбачов додав, що, на його думку, заходи з популяризації української культури у Вільнюсі будуть гідно оцінені і сприйняті, оскільки українці є європейською нацією і їм близькі європейські цінності.

Як повідомляли Ukranews, Україна сподівається на підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі 28-29 листопада, проте для цього необхідно виконати низку вимог ЄС. Разом з тим, днями власники заводів зі Сходу України попросили Януковича відкласти асоціацію з ЄС.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости