19 сентября • обновлено в 17:30
Блоги Мир

/ Новости политики

Лише російська мова зможе скористуватись з закону про мови - експерт

240

Суттєві вади законопроекту про мови не дозволяють йому стати механізмом захисту прав мов національних меншин, а перетворять в знаряддя русифікації. Про це в ефірі програми «Велика політика» заявив доктор політичних наук, Володимир Кулик.

За словами Кулика, потрібно розрізняти причину, чому проти цього закону виступає опозиція, та вади самого законопроекту. Опозиція, україномовна інтелігенція та студентство вважають, що законопроект Партії регіонів загрожує українській мові.

«Він пропонує такий обсяг вживання російської мови, який загрожуватиме поширенню, розвитку та стабільному становищу української мови. І це загрозливо як до самої мови, так і для прав її носіїв, так і для ролі мови як об’єднавчого чинника в державі», - заявив експерт.

Водночас Кулик підкреслив, що цей законопроект нереально виконати.

«Він набуває чинності одразу після ухвалення, підписання Президентом і публікації в повному обсязі (немає ніяких застережень). Мається на увазі, що всі мови у всіх регіонах повинні мати змогу вживати всі, хто хоче одразу після ухвалення. Це абсолютно неможливо. По-перше, на це треба величезні кошти. Автори законопроекту цинічно брешуть, бо вони знають, що грошей немає. З другого боку, в багатьох мов немає просто можливості забезпечити його виконання, наприклад, в сфері шкільництва», - заявив Кулик.

Експерт підкреслив, що лише російська мова зможе скористуватись з цього закону.

«Він працюватиме для російської мови, в цьому і полягає його мета. Тому він буде знаряддям русифікації, а не механізмом захисту прав національних меншин», - підкреслив Кулик.

Крім того, законопроект передбачає вживання російської мови поза територіями, де вона отримає регіональний статус, тобто на всій території української держави.

Мы в Telegram! Подписывайся! Читай только лучшее!

Автор

Блоги / мнения

ads pixel