УкрРус

Миколаївський жах. Міністр говорить…

…Перше, що довелось почути і побачити 2-го липня в кулуарах парламенту, так це згруповані по кілька осіб "могучі кучки", які жваво обговорювали згвалтування на Миколаївщині. В одній знайома журналістка говорила, що в неї – мурашки по шкірі від думок про те, що довелося пережити у ту фатальну ніч бідолашній жертві.

У іншій – міркували про те, що в принципі змушує чоловіків гвалтувати жінок? Невміння встановити нормальну комунікацію з тими, хто не відмовить у близкості і без проламування кісток черепа – чи то за гроші, чи то "по любові"? Втім, із мотивацією гвалтівників – до психіатрів. Політикам не того, аби копирстатися у тій купі лайна , котрою подібні злочинці укомплектовані замість душі.

Питання (подекуди – риторичні), які ставили депутати, зводились до наступного. 1.Про злочин стало відомо 26 червня. Чому за цей час не подав у відставку жоден чиновник з лав МВС чи прокуратури? 2.Чому мовчать верхи – міністр Захарченко та генпрокурор Пшонка? 3.У що виллються протести у невідомій досі широкому загалу селищі Врадіївці?

Щодо першого питання, то не встигли парламентарі пообурюватися бездіяльністю керівництва всіх рівнів, як стало відомо, що Віктор Пшонка звільнив прокурора Врадіївського району Миколаївської області Сергія Мочалка. З формулюванням – за неналежне ставлення до службових обов`язків. До того, на Миколаївщину виїхали співробітники центрального апарату ГПУ – розбиратися в ситуації на місці.

Чому цього не зробили раніше, запитаєте ви. Ну, це зовсім просто. Тому що якби не було такого резонансу – і вже не лише у соцмережах, які захлинулися обуренням, а й у "реалі", коли на протет піднялася мало не вся область – справу благополучно спустили би на гальмах.

А ще тому, що з двох фігурантів справи, на яких вказала потерпіла Ірина Крашкова, обидва – і лейтенант міліції Дмитро Поліщук, і старший лейтенант Євген Дрижак – працювали у правоохоронних органах. А рука, як відомо, руку миє. Та ще й Дмитро Поліщук виявився небожем одного з районних прокурорів Миколаєва.

Що стосується Віталія Захарченка, то й він вніс власну лепту у викошування кадрових бур`янів – з його подачі від посад були відсторонені керівник обласного управління МВС у Миколаївській області та начальник Врадіївського відділку міліції. Депутати від опозиції цим не вдовольнилися і вимагали як бонус ще й "голову" миколаївського губернатора. А ще вони чекали на самого міністра Захарченка, чий візит до парламенту спікер Володимир Рибак заанонсував на 13.30.

Захарченко, одначе, дійшов до трибуни лише о 14-тій, маючи на все про все (виступ і відповіді на запитання) аж 20 хвилин. Очільник МВС традиційно висловив співчуття жертві згвалтування, а ще – також традиційно – надію на швидке розкриття злочину. А відтак звалив відповідальність на звільненого ним же начальника Врадіївського райвідділку.

Паралельно міністр трохи пожурив сам себе (за зволікання у розслідуванні злочину), ба навіть заявив, що такі випадки "повністю перекреслюють" увесь позитив від роботи МВС. Пояснив подібне неподобтво шаленою зайнятістю правоохоронних органів, котрі отримують на день купу заяв про злочин. Щоправда, вже 29 червня міліція почала активно діяти, сказав він. Порушила справу, взяла від варту підозрюваних, дослідила докази. Словом, старалася як могла.

Саме тому колеги міністра і сам Захарченко не може зрозуміти, звідкіля така гостра реакція у жителів Врадіївки. Очільник МВС назвав протести на Миколаївщині "неприпустими", бо взятий в облогу місцевими жителями міліцейський райвідділок – "режимний об`єкт", де зберігається зброя тощо. Не "всі вади правоохоронної системи" можна виправити таким способом, як і тотальним оновленням кадрового складу, заявив Захарченко. Й так вже звільнено з "органів" 16 тисяч працівників, і то лише за останній рік, додав він.

Відтак настала черга відповідей на запитання депутатів. Кожна фракція отримала право на одне питання міністру.

Віталій Кличко, лідер УДАРу, спитав, а чи не піти Захарченку у відставку? На це глава МВС висвітлив ситуацію із фінансуванням міліції.

Комуніст Сергій Баландін поцікавився рейдерьким захопленням у Петриківському району. Захарченко його не почув – в цей час свободівці традиційно скандували російськомовному "червоному" колезі "Українська!", маючи на увазі його мову.

Депутат від ПР Микола Джига заопікувався реформуванням міліції. "Свободівець" Олександр Сич почав з етатизму (якщо тільки Захарченку відомо, що означає цей термін), а відтак несподівано з`їхав на те, як міністр збирається піднімати авторитет органів правопорядку?

Арсеній Яценюк, очільник "Батьківщини", заявив, що не вірить ані Захарченку, ані "його партії", і теж запропонував міністру подати у відставку. Бажано – добровільно. А Захарченко виявив готовність ознайомити Яценюка з наявними на сьогодні матеріалами по справі.

Риску підвів спікер Рибак. Він запрононував побажати міністру удачі в розслідуванні. Депутати відповіли скандуванням "Ганьба!". На цьому завіса впала, і Захарченко пішов з зали, а нардепи пішли на обід. Врадіївка, слід думати, у цей момент жила власним, далеким від київського, життям, тож з чистою совістю на сьогодні ми можемо констатувати лише одне –

Далі буде.

Наши блоги