Примите участие
в розыгрыше
планшета Участвовать
Приз
БлогиМир

/Блоги - Новости политики

Чи допоможуть США у вирішенні конфлікту на Донбасі?

7.7т

По-перше. Ми в ніякому разі не можемо виходити з Мінських перемовин. Це абсолютно ясно, оскільки це є так званий політичний елемент нашої активності. І вихід з Мінських перемовин поставить нас на сьогоднішній день в дуже небезпечну ситуацію – а саме – через відсутність "політичних інструментів стримування" конфлікт може розгорнутись із новою силою, тому що ніяких підстав для проведення переговорів не буде.

По-друге, не забуваймо, що один з елементів Мінських перемовин – це можливість звільнення наших військовополонених, заручників. Безальтернативне припинення Мінського формату означає, що ми наражаємо на небезпеку фізичного знищення наших заручників (військовополонених). Практика таких проміжних домовленостей, які дозволяють стримувати розвиток воєнного конфлікту, широко розповсюджена у світі. Тому від самого початку розуміючи, що формат Мінських домовленостей є проміжним або "тактичним", ми пішли на це, щоб зменшити рівень конфлікту і градус напруги, виграти час на відновлення боєздатності наших військ, і мати хоча б якийсь легальний, політичний інструмент для роботи з протилежною стороною, в тому числі з метою забезпечення звільнення заручників.

Чи можуть Сполучені Штати долучитись до нового формату Нормандського або Мінських перемовин? Так, безумовно. Тому що ми зараз бачимо, що Сполучені Штати чітко визначились із своєю позицією в світі, і вони розуміють відповідальність за те, що діється у світі, в тому числі і на теренах України. Але це треба розглядати в контексті не того, що США так віддані ідеї збереження територіальної цілісності та незалежності України, вони перш за все віддані ідеї європейських цінностей і ідеї підтримки своїх союзників по НАТО. Тому вони робили і роблять все для забезпечення безпеки у східному секторі НАТО. Ми ситуаційно знаходимось по одну сторони барикади, і відповідно ми маємо певну підтримку Сполучених Штатів.

Тому безумовно сказати, що Мінські угоди – це панацея – в ніякому разі! Вони в більшій своїй частині зіграли позитивну роль для України, допомогли знизити напруження і виграти час для підготовки, розгортання Збройних сил України. Треба розуміти, що простий, "волюнтаристський" вихід з Мінських угод – це безвідповідальний хід, який ставить під шалену небезпеку дуже крихтку ситуацію на сході і серйозно збільшує ймовірність різкої ескалації конфлікту. Тому ми не можемо просто так з них вийти, але ми маємо думати, що має прийти на заміну Мінським угодам у найближчому майбутньому.

Альтернативою Мінським угодам може бути розширення формату участі, а саме, як я бачу, на посилення нашої позиції, майданчик для перемовин може перейти з Мінська у Варшаву, наприклад. Тому що Варшава є нашим союзником, і поляки чітко розуміють небезпеку розвитку ескалації конфлікту на своїх східних кордонах. І долучення Сполучених Штатів, або Великобританії до участі у цьому конфлікті є цілком логічним. Причому Британія могла би, з огляду на те, що вони виходять з Євросоюзу, грати таку собі більш нейтральну роль, якщо можна так сказати, як окремого гравця, медіатора. Варіантів дуже багато і ми уважно спостерігаємо за ситуацією, якарозгортається зараз. Але ми не маємо ні політичного, ні морального права виходити з Мінських перемовин, які б неефективними вони не були сьогодні, за існуючих умов.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги