Злиття, поглинання та поодинокі демарші

9

Аж сумно: парламентська трибуна розблокована, "мовні" суперечки в минулому, полювання на "тушок" Табалових кануло в Лету (з`явились нові "тушки", але їх вже ніхто не переслідує), паркани під Радою стоять не розпиляні, щодо контролю за особистим голосуванням - не цілком зрозуміло…

Сам спікер Рибак звертає увагу депкорпусу на порушників цього правила, проте погані звички – як бур`ян – викоринити складно. Словом, парламентська війна змінилась таким-сяким миром – до нових ексцесів, ясна річ.

До речі, ексцеси будуть. Голова київської організації "Батьківщини" Юрій Одарченко, інтерв`ю з яким записав "Обозреватель", спрогнозував нові спроби протягти постанову щодо дати виборів у Києві. Не виключив він і появу свіжих "тушок". Інтерв`ю чекайте незабаром, а поки що про інше.

Єдина новина, яка сколихнула тимчасово тихе парламентське болото, пов`язана з демаршем Вячеслава Кириленка – його добровільною відставкою з посади заступника голови парламентської фракції "Батьківщини". Вже вдруге за останній час пан Кириленко привертає до себе увагу, відстоюючи маленьку партійку під назвою "За Україну!", брендом якої він володіє.

На початку лютого сам Кириленко, а також його колеги Олег Медуниця, Ксенія Ляпіна та Іван Стойко відновили членство в "За Україну!", будучи при цьому представниками об`єднаної опозиції. Пояснюючи таке рішення, Ксенія Ляпіна говорила "Обозу", що на політичне розчинення в лавах "Батьківщини" вона, мовляв, не підписувалась.

"За Україну!", нагадаємо, створювалась у 2008-му – первісно як депутатька група. Ставши партією, "ЗУ" разом з іншими сімома партіями увійшла до складу об`єднаної опозиції "Батьківщина", проте падати на дно бездонної ОО не захотіла. Крихітна, але горда "ЗУ" вела свою маленьку війну за мультикультурализм, як виявилося, весь цей час.

Бо саме через незгоду із "маразматичною" забороною згадувати назву партії у публічних виступах лідер "ЗУ" нібито й пішов з посади "зама" голови "Батьківщини". Про це Вячеслав Кириленко ще зранку 18 квітня написав у своєму "Твіттері".

А, прийшовши в Раду, був вимушений відступити під напором телевізійників та сказати кілька слів на камеру. (Дуже часто пан Вячеслав відбувається чарівною посмішкою і словами "без коментарів", але зараз тема була надто болісна та "коментабельна", аби просто розвернутись та піти).

Втім, ньюсмейкер виявився лаконічним та, по суті, повторив все те, що він написав у соціальній мережі: що забороняти згадувати "За Україну!" не є "гуд", що працювати опозиції слід на розширення числа учасників, а не пригноблення більших мешими, і що він разом з іншими "заукраїнцями" був і лишається членом об`єднаної опозиції.

Красивий жест Кириленка зіпсував ще один провідник ОО Олександр Турчинов. Цього разу й він зглянувся над спраглими коментарів медійниками і дав в кулуарах міні-брифінг. З відставкою Кириленка "все так, але трішечки не так", як сказав би герой Квітки-Основ`яненка Шельменко-денщик. Річ у тім, пояснив Турчинов, що депутат може посідати лише одну посаду: або голови парламентського комітету, або заступника голови фракції.

Тоді як Кириленко певний час сидів на двох стільцях. Коли ж настав час обирати, Кириленко схилився до того, аби лишатись керівником комітету з питань культури та духовності. Ото й уся інтрига.

Між тим Вячеслав Кириленко зробив ОО більшу шкоду, ніж просто зіпсував прекрасний четверговий ранок. Адже справа в тому, що "Батьківщина" якраз збиралась поснідати, поглинувши й без того напів-перетравлений в надрах її шлунку "Фронт змін".

З учорашнього дня про це повідомляють ЗМІ, посилаючись на "джерело", котре пробовталося першим: мовляв, від партій-партнерів очікується повне злиття з "Батьківщиною". Тобто вихід партійців зі складу материнських політсил і організований вступ до лав "Батьківщини".

І це в жодному разі не слід розглядати як поразку Арсенія Петровича Яценюка. Якраз навпаки. Те, що на перший погляд виглядає як жертва, насправді є зміцненням влади останнього в середині об`єднаної опозиції.

На тлі так "невчасно" випущеного з буцегарні Луценка, котрий почав носитися з власними проектами (чим, подейкують, вельми засмутив Арсенія Петровича), Яценюку просто небхідно зайвий раз закцентувати на тому, хто у домі господар, а в партії – голова.

Тож якщо навіть "Фронт змін" спокійно прощається з незайманістю, від дрібноти на кшалт "За Україну!" цього очікують й поготів. Аж тут вискакує Кириленко й називає старших товаришів мало чи не маразматиками. За фронду та нелояльність пан Вячеслав ризикує поплатитися повним ігнором або копняками в дусі Олександра Бригинця, який дуже любить "потролити" подібні моменти.

Що стосується розвитку іншого сюжету – злиття "Батьківщини" та "Фронту змін", то бютівець Сергій Пашинський заявив, що остаточно рішення ще не прийнято. А його колега Андрій Шевченко сказав, що процес цей – непростий, але "є всі шанси його завершити". Чекаємо на завершення і нові мікробунти в середині "Батьківщини".

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости