З життя опозиційних відпочиваючих

42Читать новость на украинском

"Попрыгунья Стрекоза лето красное пропела…", а відтак мусить "поплясать". Як танцюватимуть в Раді і поза нею Арсеній Яценюк, Віталій Кличко та Олег Тягнибок, ми побачимо незабаром. Мабуть, з найбільш спокійною совістю "колінця" викидуватиме Арсеній Петрович. Нічого такого неприємного ані з ним, ані з його партією за останні два літні місяці не сталося.

Судіть самі: 1.Нових "тушок" не додалося. Навіть в теорії. Ніхто не заявляв про бажання вийти з фракції у перші ж сесійні дні, тож вважатимемо, що нові перебіжчики "Батьківщині" не загрожують. Принаймні поки що. 2. Ніхто з нардепів, підконтрольних Яценюку, не виявив ознак "морального разложения". 3. Ніхто не потрапив у той чи інший гучний скандал (забігаючи наперед, зазначимо, що на скандали цього літа працювала "Свобода", тоді як "Батьківщина", навпаки, відпочивала після ганебної "тушконізації", яка спіткала її взимку та навесні.

Сам Арсеній Петрович став більш розслабленим та розкомплектованим. Він, здається, прийняв як данність смішні і не дуже інтерпретації своїх зовнішніх даних. Й навіть сфотографувався на Майдані з аніматором-кроликом, раз і назавжди припинивши безглузду морквяну війну, розв’язану ним самим якийсь час тому назад.

Кролик і "кролик" як демонстрація толерантності

І ще один правильний висновок зробив Яценюк зі своїх колишніх помилок. Фото, на яких він разом з доньками, тепер обмежені Києвом. У травні Арсеній Петрович впоров велику дурницю, необачно виклавши на своїй сторінці у Фейсбуці фото з відпочинку на Мертвому морі. На знімках Яценюк зображений поруч із нащадками, що мало б, напевно, символізувати глибоку відданість Арсенія Петровича своїй родині, але ефект вийшов дещо інакшим.

Яценюк з донькою на Мертвому морі. На виїздному засіданні парламентського комітету

Бо мережа ОПОРА відразу ж поцікавилась, що робить лідер "Батьківщини" на морях, коли у ВР за графіком – засідання парламентським комітетів? Ситуація вийшла некрасива, але несмертельна. Тим паче, що Арсеній Яценюк, як бачимо, швидко вчиться на власних помилках. Тож вважатимемо, що у нього зараз – усе гаразд, хіба що муляє пара-трійка дрібних проблем. На кшталт впертого небажання "Фронту змін" зливатися з "Батьківщиною" та впертого бажання Віталія Кличка йти в президенти.

Арсеній Петрович тепер завбачливо фотографується у Києві. На відпочинку з доньками

До речі, про Кличка. УДАР займає другу сходинку нашого маленького хіт-параду як партія, котра вустами та руками своїх членів зробила щонайменше дві дурниці. Перша дурниця належить самому лідерові. Спочатку він зробив напівпрозорий натяк на готовність балотуватися у президенти (під час зустрічі з президентом WBC), а потім з’ясувалося, що він чи не так висловився, чи його хибно зрозуміли.

Віталій Кличко і президент WBC Хосе Сулейман. Що все таки перший сказав другому з приводу свого президентства?

Ще за якийсь час по тому прес-служба УДАРу пообіцяла, що всі необхідні роз’яснення Віталій надасть від час Всесвітнього конгресу українців у Львові. У Львові Кличко побував і навіть надав врятував дівчину, що втратила свідомість під пам’ятником Шевченку, одначе про президентські амбіції промовчав. Було б вже якось прокоментувати дивну розмову з Хосе Сулейманом, або принаймні не обіцяти, що це буде зроблено.

Другий промах УДАРу – відразлива історія з будівництвом на Березняках, за котрим, як з’ясували місцеві жителі, стоїть одна з УДАРівських фірм. Протест проти знесення скверу на вулиці Серафімовича (замість скверу має постати супермаркет), як це прийнято в Україні, супроводжувався штурханиною, викликом міліції і появою "людей в чорному".

Одна з офіційних відповідей Держреєстру про фірму, що належить Валерію Іщенку - депутату від УДАРу. Саме ця фірма, як стверджується, і стоїть за будівництвом на Березняках

Найбільш прикрим є те, що партія УДАР і її лідер Віталій Кличко ніяк не відреагували на інцидент, точніше, у скупих коментарях зазначили, що все це разом взяте – провокація проти опозиції. Але з людьми не поспілкувались, доказову базу опонентів не вивчили, обмежившись голослівним твердженням, що ті, мовляв, "самі дурні". Вся ця історія ще дасться взнаки чемпіону та його політтехнологам, тільки збагнуть вони це, як водиться, запізно.

Протистояння на Серафимовича. Чому мовчить Кличко?

Але так покопати власний імідж, як це зробили "свободівці", не потрапив жоден недалекий політик. Спочатку Андрій Мохник, реагуючи на заяву все того ж таки Кличка, назвав його виступ "фальстартом", чим, ясна річ, породив сумніви в душі пересічного обивателя: невже "Свобода" проти єдиного кандидата від опозиції?

Відтак в Інтернеті з’явилось фото 60-річного "свободівця" Святослава Ханенка, зроблене у його власному кабінеті у Верховній Раді. Все б нічого, але з одягу на народному обранцеві тільки… кришка столу, яка навіть не прикриває його геніталії. І хай джерело знімку викликає певні сумніви, питань до "Свободи" у зв’язку з цим не меншає: що це, власне, було? Фотошоп чи волання про встановлення у кабінеті Ханенка кондиціонера? Хай там як, а таємниця ню-зображень Ханенка лишається нерозгаданою.

Святослав Ханенко. Релакс по-депутатськи чи брудна провокація?

Але це й ще не кінець історії. На додачу до секс-скандалу у лавах "Свободи" завирував скандал політичний. Українські праві пересварилися між собою, а приховати цей гіркий факт в них не вистачило ані розуму, ані дипломатичності. Почалося все з зображень Юрія Михальчишина з простреленим лобом. Графіті на львівських стінах так обурили патріота, що той, нічтоже сумняшеся, тут же накатав заяву в міліцію. На підставі цієї заяви правоохоронці провели обшуки – як стверджувалося, у людей, котрі допомагали Михальчишину на виборах.

Михальчишин і діра в голові

"Партія лодарєй і стукачей" – так відреагувала на істерику Михальчишина Ганна Сінькова – та сама, котра смажила яєчню на Вічному вогні і отримала три роки позбавлення волі умовно. "Сінькова – невдячна худоба, – продовжив обмін компліментами вже згадуваний Мохник. – Після таких заяв повинна гонорово заплатити гроші адвокатам, яких безкоштовно надала "Свобода". "Высокие отношения", що й казати…

Ще один вірогідний привід для скандалу. Будівництво багатоповерхівки за собором св.Юра у Львові, яке нібито пролобіювала місцева "Свобода". На фото - макет забудови. За іншими даними, новий будинок має бути невискоим і не псувати краєвид, нависаючи над легендарним собором

Ось так приблизно минуло літо у опозиціонерів. Звісно, ми обмежилися лише кількома епізодами, зате епізодами знаковими. Якщо ж копнути глибше, то можна нарити ще більше цікавого. Але це ми залишимо до іншого разу.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости