Черкаські судді не беруться за мою кримінальну справу – Одарич

25

Міський голова Черкас у відставці Сергій Одарич докладе усіх зусиль, аби його кримінальну справу розглядали не в Черкаській області. Про це він сказав на прес-конференції.

Як повідомляла прокуратура, Сергію Одаричу інкримінують скоєння злочину за трьома статтями: грубе порушення законодавства про працю, зловживання службовим становищем і невиконання судового рішення.

Як стверджує сам міський голова Черкас у відставці Сергій Одарич, звільнення працівників, за які його хочуть притягнути до відповідальності, відбувалися лише на підставі рішень міської ради, оскільки саме депутати за законом призначають і звільняють заступників міського голови.

– На сьогодні жоден суд не скасував рішень міської ради про звільнення заступників. Вони діють і до сьогодні. Виходить, що міський голова зараз винен у тому, що свого часу виконав рішення міської ради, які до того ж ще досі є чинними! – підкреслив Сергій Одарич.

За словами екс-мера, у всіх випадках, коли суд виносив чітке і зрозуміле рішення про поновлення на посаді, він як міський голова виконував його. Однак була ухвалена низка рішень судів, котрі, на думку Одарича, виконати було неможливо.

– Три справи по трьох заступниках, три судді і три різні рішення! По одному із заступників суд виносить рішення і видає виконавчий лист, яким зобов’язав Черкаську міську раду поновити на посаді заступника. Міський голова виносить це на розгляд міської ради. І міська рада відмовляється це робити. Але сьогодні прокуратура інкримінує, що міський голова не виконав рішення суду! По іншому заступнику той же суд, але інший суддя, видає виконавчий лист про поновлення заступника міського голови на посаді, але це вже має зробити виконавчий комітет. Я так і роблю – виношу на розгляд виконкому питання про поновлення, але виконавчий комітет не може виконати цього рішення, бо це не його повноваження. Однак зараз винним намагаються зробити саме міського голову, – розповів журналістам Сергій Одарич.

Більше того, за словами Одарича, у всіх випадках, коли рішення судів були сумнівними і незрозумілими, він звертався до суддів із заявами про роз’яснення. Але за п’ять років по жодній із заяв не надійшла відповідь.

– Я співчуваю суддям, які розглядатимуть цю кримінальну справу, бо їм доведеться працювати у надскладних умовах. Адже саме ці судді або їхні колеги ухвалювали рішення, через які мене звинувачують у порушенні закону. Суддя, котрий розглядатиме справу, опиняється у складному становищі, бо об’єктивний розгляд моєї справи означатиме визнання не зовсім коректними дії його колег, які перед тим виносили незрозумілі рішення. Вважаю, що справа має розглядатися в іншому суді, бо черкаські судді уже запрограмовані, – наголосив Сергій Одарич.

Він переконаний, що місцеві суди не будуть об’єктивними, також на них може чинитися тиск з кабінету в Черкаській облдержадміністрації.

– У мене є інформація, що поки що жоден черкаський суддя не хоче братися за розгляд цієї справи. Зараз шукають якогось суддю у районі, який, очевидно, перебуває на гачку і "підмахне" потрібне рішення. Тому вважаю, що цю справу мають розглядати в іншій області. Тільки поза межами Черкаської області у цьому випадку може бути об’єктивне правосуддя, – зазначив екс-мер.

Який суд розглядатиме справу, має стати відомо вже через п’ять днів. Відповідаючи на запитання "Прочерку", Сергій Одарич також зазначив, що його інтереси в суді представлятимуть адвокати Микола Кудрявцев та Олег Цисар.

– Я не виключаю, що візьму ще кількох адвокатів саме для участі в судових засіданнях, – додав екс-мер.

"Відставлений" міський голова впевнений, що політичний і замовний характер справи підтверджується і тим, що прокуратура неодноразово протягом останніх п’яти років перевіряла факти, за якими нині його звинувачують. Жодного разу вони не знаходили порушення. Активна фаза розслідування розпочалася одразу після того, як Соснівський районний суд відмовив "відставленому" меру Черкас у поновленні на посаді. Останні кілька тижнів Сергій Одарич ледь не щодня ходив до слідчого, вивчаючи матеріали справи.

Крім того, у ході досудового слідства ні слідчі, ні прокурори жодного разу не задовольнили клопотання адвокатів Сергія Одарича про проведення слідчих дій, очних ставок із заявниками, додавання додаткових доказів, які могли б свідчити про його невинуватість.

Подписывайся на "Обозреватель" в Facebook Messenger, чтобы быть в курсе главных новостей Украины и мира https://m.me/obozrevatel

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги