П'ятикратний зам

20Читать новость на украинском

Оксана Назарова, Закон і Бізнес

Чи можна за рік з невеликим 5 разів приходити і йти з однієї і тієї ж посади? Виявляється можна: в минулому парламентському скликанні народному депутату Сергію Власенку вдавалося і мандат мати, і портфель чиновника утримувати. Але спроба повторити цей прийом уже з адвокатським посвідченням успіху не принесла, пише Закон і Бізнес.

У березні 2008 року С.Власенко отримує посаду заступника голови Державної податкової адміністрації. Правда - з приставкою "в.о.". Від тимчасового статусу С.Власенко позбавився вже через тиждень, отримавши повноцінний портфель керівника за розпорядженням Кабміну, підписаним особисто Ю.Тимошенко.

Через 2 місяці Сергій Володимирович подає заяву про звільнення: 170-му в списку "Батьківщини" кандидату в нардепи підвернулася можливість отримати мандат. А з ним і місце в Комітеті ВР з питань правосуддя. Примітно, що в день звільнення С.Власенка був виданий ще один документ, за яким за ним залишався в підпорядкуванні юрдепартамент ДПАУ.

3 червня, як свідчить офіційний сайт ВР, С.Власенко прийняв присягу і став повноправним володарем депутатського мандата. А через місяць ... повертається в свій же кабінет в ДПАУ, знову - "в.о.". Тепер чиновник і нардеп одночасно не тільки контролював всю претензійну роботу в регіонах, але й мав достатньо важелів влади, аби забезпечити позитивні показники якості своєї роботи через судовий комітет.

Але опоненти по парламенту все голосніше вимагали позбавити сумісника мандата. І 13 листопада 2008 року видається новий наказ по ДПАУ про його звільнення. Формально Конституцію він уже не порушує. Проходить всього 4 (чотири!) дня і нардеп опиняється у тому ж кріслі! Парадокс? Аж ніяк! С.Власенко вивчив Регламент ВР і знайшов лазівку: 20-денний термін, який давався нардепу на роздуми про вибір пріоритетів. І чехарда з відходом і поверненням продовжилася: 26.12.2008 - звільнений, 19.01.2009 - призначений, 02.03.2009 - звільнений, 5.06.2009 - призначений ...

Тільки в червні 2009-го. С.Власенко став просто представником ДПАУ у Верховній Раді. З власним кабінетом і окремим дорученням "структурним підрозділам ДПАУ забезпечувати ефективну співпрацю з Власенко С.В. і надавати матеріали та інформацію, необхідні для виконання покладених на нього завдань".

Що собою являють ці завдання - прямо зазначено в наказі ДПАУ від 23.02.2009. С.Власенко, серед прямих обов'язків як зама, ще й "організовує роботу з проведення спеціальних перевірок кандидатів на посаду судді та під час переведення суддів, проводить співбесіди з ними", а також забезпечує взаємодію ДПАУ з усіма вищими судами, аж до Верховного.

Що ж, історія має властивість повторюватися. Тепер - з адвокатським свідоцтвом, яке за новим законом не може знаходиться в одній кишені з мандатом народного обранця. Спочатку С.Власенко спробував проскочити між буквами закону, заявивши, що власне захистом своєї підзахисної (вибачте за тавтологію) не займається. А в кримінальних справах Юлії Тимошенко виступає як "фахівець у галузі права" і нардеп, що йому нібито дозволяють "Перехідні положення" КПК.

Не минуло й двох днів, як позиція різко змінилася. Тим більше, що справа про вбивство Євгена Щербаня розслідується вже за новим кодексом. І С.Власенко робить свій вибір: залишається в парламенті.

Втім, як відзначають в юридичному середовищі, можливо, Юлії Володимирівні це піде тільки на користь. Звичайно, якщо завтра С.Власенко не відкличе свою заяву і знову не постане в процесі в ролі чи то адвоката, чи то фахівця в галузі права ...

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости