Як позначиться дефолт Греції на Україні?

15.7т

Теперішній стан Греції створює небезпечний прецедент для всієї Єврозони і майбутнього Європейського Союзу. Скажу відверто, в даний час кількість євроскептиків в Європі не меншає.

Лівоцентристський уряд Греції допустив немало як тактичних так і стратегічних помилок, що ще раз доказує, що жити потрібно так, як дозволяють власні фінансові можливості. Звичайно, міжнародні кредитори будуть терпіти деякий час, але при відсутності реальних дій з боку уряду по здійсненню реальних реформ, зменшенню боргу – довго терпіти не будуть.

Дефолт Греції може суттєво похитнути стабільність єврозони. Це, фактично, єдиний фінансовий організм, цілісна фінансово-банківська система, банківські установи Греції адаптовані до єдиної системи Європейського центрального банку. У випадку відмови від єдиної валюти і повернення до національної грошової одиниці у Греції може наступити серйозна криза банківської системи та стрімкий ріст інфляції. Це викличе також негативні процеси у всій єврозоні.

Проте, на мій погляд, переговори про уникнення дефолту триватимуть до останньої хвилини і компромісне рішення буде знайдено. Вже зараз підраховано, що дефолт Греції викличе великі фінансові втрати для ЄЦБ. За різними оцінками – це більше 100 млрд євро. Криза в Греції може бути також небезпечною для ряду інших країн Європи.

Що це означатиме для України? Дефолт в Греції опосередковано може сприяти підриву фінансової стабільності України, адже Європейські країни значні ресурси будуть направляти в Грецію – країну Єврозони, а не в Україну, яка не здійснює реформи і сама постійно веде мову про дефолт.

Для України проблемою є криза ліквідності, високий рівень інфляції при значній економічній рецесії. Це вкрай небезпечно для подальшого розвитку країни. Оголошення дефолту буде означати також кінець економічного курсу, який започаткований новою владу, і значну корекцію реформ.

Дефолт в Україні може спровокувати подальшу девальвацію гривні, зростання рівня цін виробників та індексу споживчих цін в цілому. Про інвестиції в економіку країни з боку іноземних інвесторів не може бути і мови.

Тому я б порадив урядовцям поменше говори про дефолт і лякати ним народ, а здійснювати конкретні кроки для його уникнення.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости