Політична недолюбов

25

Ретроспекція створення єдиної політичної сили – на базі всіх існуючих опозиційних форматів – є наступною. У січні 2013-го – напередодні Дня соборності – Юлія Володимирівна Тимошенко накидала у харківській лікарні черговий лист-звернення до соратників. Йшлося в ньому про доцільність створення єдиної опозиційної партії. Позаяк, мовляв "каток Партії регіонів" можна зупинити тільки у такий спосіб.

Лідера "Свободи" Олега Тягнибока образ всеукраїнського катка не надихнув. Він – як це водиться у Тягнибока – першим висловився про те, що думає з цього приводу. А думає він, що з об’єднання трьох різних за ідеологією політичних сил вийде пшик – це, так би мовити, у довільному переказі. Пізніше Тягнибока підтримав і головний "ударівець" Віталій Кличко. Зливатися в єдине ціле буде неефективно, вирішив чемпіон. Ось так прекрасну ідею Юлії Володимирівни поховали ще в зародку.

Потім почалася друга серія марлезонського балету. Махнувши рукою на Тягнибока з Кличком, опозиціонери заповзялися зліпити до купи принаймні "Батьківщину" з "Фронтом змін". Перші кроки до цього були зроблені ще на стадії формування спільного виборчого списку. Логічне продовження цього процесу підігрівали лідерські амбіції Яценюка – звісно, Арсенію Петровичу важливо вийти з тіні Тимошенко і за допомогою бренду "Батьківщини" стати чимось більшим, ніж те, чим він є на сьогоднішній день.

18 травня під час останньої акції з серії "Вставай, Україно!" (яку Юлія Володимирівна, до речі, просила припинити) було оголошено про злиття двох партнерських партій – "Батьківщини" й "Фронту змін". "Стара гвардія" БЮТу сприйняла це як даність, котрої за нинішніх умов вже не уникнути. (Можливо, саме так на це дивиться і ЮВТ). Одначе оголосити ключовий меседж про злиття партій є недостатнім. "Не словом, а ділом", – як сказав би пріснопам’ятний президент Ющенко. А от з ділом у опозиціонерів все якраз значно складніше…

Старожили БЮТу виявилися не в захваті від ідеї "міксу" з представниками "Фронту змін". І не безпідставно вважали, що останні – про повній підтримці свого лідера – чинитимуть справжню інтервенцію в колах партійного чиновництва "Батьківщини". Простіше кажучи: вони побоювались, що на їхні місця прийдуть нові функціонери від "ФЗ". Одначе не все так просто. З’ясувалось, що інша сторона також не надто довіряє партнерам. З тих чи інших причин "фронтовики" жодним чином не поспішають отримувати партійні квитки "Батьківщини".

Не так давно видання Forbes.ua, посилаючись на свої джерела, зазначало, що з 20 тисяч членів "Фронту змін" до лав "Батьківщини" поки що вступив лише один відсоток. Між тим часу на те, щоб остаточно утрясти питання організованого вступу "фронтовиків" до "Батьківщини", місцевим керівникам відведено до 20 серпня. Фактично, він вже добіг кінця. Починаючи з вересня Арсеній Яценюк обіцяє сам взятися до діла. Найперший свій візит він планує нанести до дніпропетровських осередків обох партій, пише видання.

А дніпропетровською "Батьківщиною", нагадаймо, керує Антоніна Уляхіна – тітка Юлії Тимошенко. Вочевидь, ця область видається Арсенію Петровичу форпостом спротиву. Хоча хтозна, які оцінки роздає він своїм (і чужим) підлеглим. Факт лишається фактом: після тримісячної тяганини об’єднання двох політичних партій все ще лишається декларативним. Втім, аби пролити світло на це питання, "Обозреватель" звернувся до одного з підрозділів Мін’юсту – Державної реєстраційної служби – із запитом про те, на якому етапі знаходиться об’єднання "Батьківщини" та "Фронту змін".

Частину наших запитань відносно того, яка конкретна кількість представників "Фронту змін" анулювала членство в партії, перейшовши до лав "Батьківщини", та скільки місцевих осередків "ФЗ" вже ліквідовано тощо, Укрдержреєстр переадресував самому "Фронту змін" та "Батьківщині". Пояснивши цей крок тим, що подібною інформацією не володіє, проте знає "належного розпорядника" таких відомостей, котрому й скеровує наш запит.

З приводу ж нашого головного зацікавлення – чи завершив "Фронт змін" юридичну процедуру ліквідації партії – Укрдержреєстр повідомив дослівно таке: "Рішення про реорганізацію чи саморозпуск приймається з’їздом (конференцією) політичної партії відповідно до її статуту. Одночасно з прийняттям такого рішення з’їзд (конференція) політичної партії приймає рішення про використання майна та коштів політичної партії на статутні чи благодійні цілі. СТАНОМ НА 07.08.2013 ПРОЦЕДУРА ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПАРТІЇ НЕ ЗАВЕРШЕНА".

Нижче ми наводимо фотокопію відповіді, отриманої нами з Мін’юсту. Таким чином, як бачимо, у Арсенія Яценюка, котрий у вересні планує генеральне партійне прибирання, клопоту попереду ще багато. Його паства, яка вставляє лідерові палки в колеса, явно заслуговує на серйозну виховну роботу. І, до речі, лист Укрдержреєстру зачіпає цікаве питання: на які цілі буде використане майно "Фронту змін"? На "статутні" чи "благодійні"? Незабаром, вочевидь, дізнаємось – вересень вже на порозі…

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости