Саммит НАТО – первый шаг к настоящему объединению Запада для противодействия режиму Путина

3 минуты
13,3 т.
Саммит НАТО – первый шаг к настоящему объединению Запада для противодействия режиму Путина

Головними підсумками першого дня саміту НАТО в Мадриді стало те, що він може стати першим кроком до справжнього об’єднання колективного Заходу для того, щоб протидіяти загрозі режиму Путіна всьому цивілізованому світу. Війна Росії в Україні змусила держави Північноатлантичного альянсу іншими очима подивитися на шовіністичний імперіалізм, – основоположну доктрину Кремля, замінивши міжнародні відносини правом сильного, коли мова йде про країни, які Москві видаються слабшими за неї.

Видео дня

Трагедія російського вторгнення в Україну стала поштовхом для грандіозного відродження НАТО. Держави, які входять до нього, нарешті усвідомили, що усі попередження Сполучених Штатів щодо необхідності нарощувати оборонні ресурси альянсу, виявилися абсолютно правильними і своєчасними.

Можна сподіватися, що після червневого Мадридського саміту НАТО країни, котрі входять до нього, реінвестують в науку, перезапустять військове виробництво, створять великий запас високоякісної зброї та визнають п’яту колону вдома в Європі – лівих популістів і представників право радикального політичного спектру – небезпечними ворогами свободи.

НАТО ще раз продемонструвало, що воно здатне вчасно адаптуватися до мінливих загроз безпеки, які постійно змінюються для альянсу. Можна сподіватися, що незабаром у Західній частині Тихого океану з’явиться дочірня організація, яка зможе належним чином подолати загрозу, яку представляє собою Китай.

А до оборонного пакту AUKUS, куди вже входять Сполучені Штати, Велика Британія і Австралія, приєднаються Франція, Японія і Південна Корея. Адже присутність Франції широко охоплює райони Тихого океану.

Без сумніву, вторгнення Росії в Україну та всеосяжний режим санкцій, запроваджений Заходом, стали сейсмічними подіями, які мають глибокі наслідки як для Росії, так і для решти Європи. Але очевидно, що США не дадуть Москві використати війну в Україні для зміни глобального світового порядку, де Кремль бачить Російську Федерацію і Китай домінуючими силами, які разом здатні відсунути Америку на задній план і заберуть у неї “контрольний пакет" вирішення стратегічних геополітичних питань.

Можна сказати, що російсько-українська війна змістила оборонні акценти в Європі. Велика Британія знову з’явилася тут у ролі європейського лідера, а політичний тандем Німеччина-Франція не має вже домінуючих позицій в політичному житті Європейського континенту.

Протягом двох наступних днів на саміті НАТО планується підписати ключові рішення, зокрема нову Стратегічну концепцію, розглянути питання посилення стримування й оборони НАТО та збільшення підтримки України.

У розмові з журналістами напередодні саміту генеральний секретар НАТО Столтенберг заявив, що НАТО посилить свої бойові групи у східній частині альянсу до рівня бригад. Глави держав і урядів союзників також схвалять плани збільшення сил швидкого реагування Північноатлантичного альянсу до понад 300 тисяч військовослужбовців.

І дуже важливо, що в Мадриді країни-члени альянсу також затвердять нову Стратегічну концепцію, в якій будуть визначені пріоритети та підходи Альянсу на наступне десятиліття. Очікується, що в документі буде прописано, що члени Альянсу визначають Росію як найбільш значущу і пряму загрозу безпеці НАТО, в той же час вперше розглядаючи Китай і виклики, які Китайська Народна Республіка ставить перед безпекою, інтересами та цінностями альянсу.

На саміті НАТО також буде прийнято рішення щодо більш комплексного пакету допомоги для України. Дивлячись у майбутнє, лідери приймуть рішення про запуск Інноваційного фонду вартістю в один мільярд євро для інвестування в новітні технології. Знаменно, що до саміту приєднаються лідери Австралії, Нової Зеландії, Японії та Південної Кореї, Грузії, а також президент України Володимир Зеленський через відеозв’язок.

Втім, певне розчарування навіює той факт, що на Мадридському саміті НАТО, після злодіянь російської воєнщини в Україні, не буде підняте і розглянуте питання про визнання Путіна терористом номер один в світі, як це було колись з Осамою бен Ладеном, а Росію поки що не планується зарахувати до категорії терористичних держав.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...