newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Вадим Денисенко
Вадим Денисенко
Народний депутат України

Блог | Россияне перешли в информационную контратаку. Как не попасть в ловушку

Россияне перешли в информационную контратаку. Как не попасть в ловушку

1. Ключевая военная задача россиян на летнюю кампанию – не допустить серьезную потерю территории. Не потеря территории уже будет считаться победой. Собственно, главный внутрироссийский нарратив прошлых 15 месяцев "главное, чтобы не стало хуже" теперь переносится на все военные действия.

Далее текст на языке оригинала

2. Останніми днями росіяни змінили головного воєнного спікера: замість конашенкова зведення з фронту озвучує особисто Шойгу. Він відкрито бреше, але це не має жодного значення: з-поміж брехні вони починають централізовано насичувати інформпростір правдивими відео, на жаль, неминучих втрат і з нашої сторони. По суті, росіяни зараз почали застосовувати тактику тисячі перемог, коли найменші їхні здобутки будуть тиражуватися, як перемоги рівня Сталінграда чи взяття Берліна. Таку тактику вони застосовували вже після виходу з Херсона, коли щодня вони розповідали про просування на 50 метрів і захоплення корівників в уже давно мертвих селах. Але зараз будуть зміщуватися наративи.

Видео дня

3. Головний наратив цієї інформкампаніі "Ми (росіяни) легко нищимо західну техніку. І це повʼязано з великим умінням росіян і, не в останню чергу, відбувається тому, що українці не навчилися нею ефективно управляти". І цей наратив розшивається для чотирьох аудиторій: російську, українську, західну і антиамериканську.

4. Щодо української аудиторії, яка страшенно любить зради і, на жаль, перегріта міфами про "розподіл лежаків у Ялті" ці удари можуть стати доволі болючими, особливо на фоні вже запущеної росіянами кампанії про те, що вони значно більші і витриваліші. Тому, як на мене, дуже важливо вже зараз розуміти, що російська інформкампанія вже розпочалася і спробувати просто реалістично дивитися на життя. Так, для багатьох буде боляче усвідомити, що легкої прогулянки до Криму нема і не можу бути. Але повернення в реальність і втрата завищених очікувань - це основа спокійного і логічного погляду на всі російські інформаційні провокації.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...