newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Зниження біржових індексів

213
Зниження біржових індексів

У понеділок волатильна торговельна сесія на українському фондовому ринку завершилася зниженням біржових індексів. За підсумками торгів індекс Української біржі просів на 1,58%, закрившись на позначці 2844,36 базисних пункту, індекс ПФТС знизився на 0,62% до рівня 1119,50 пункту.

Видео дня

Новий тиждень на фондовому ринку почалася зі зниження котирувань. Азіатська сесія вчора вранці закрилася в мінусі, очевидно побоювання щодо швидкого відновлення японської економіки узяли гору. Сумніви щодо швидкого зростання підсилилися після чергового землетрусу і попередження японських влади про можливість нової загрози цунамі, крім цього почала надходити інформація про нові викиди радіоактивної пари на АЕС "Фукусіма-1". Генеральний секретар кабінету міністрів Японії заявив, що високий рівень радіації у воді на АЕС вказує на часткове розплавлення паливних стрижнів на другому енергоблоці, крім того, витік радіоактивної води свідчить про порушення оболонки реактора.

Підсилюються й очікування початку хвилі жорсткості грошово-кредитної політики центробанками Великої сімки. Цікаву в цьому плані заяву зробив президент Федерального резервного банку Філадельфії, який заявив, що Федеральній резервній системі США буде потрібно посилити грошово-кредитну політику "у не настільки віддаленому майбутньому".

" Як очікується, програма ФРС із покупки облігацій буде завершена в червні й інвестори вже зараз очікують ознак того, що ФРС починає рух вбік нормалізації грошово-кредитної політики. Але висхідний тренд фондових ринків не збирається так просто здаватися в увечері американські майданчики знову відкрилися зростанням біржових індексів, дозволивши й українському ринку дещо відкоригуватися вбік росту до закриття", - говорить Ігор Сабадаха, начальник інвестиційно-аналітичного відділу.

І хоча в середині дня папери індексного кошика Української біржі торгувалися різноспрямовано, а банківський сектор показував певне зростання, до закриття всі акції в індексі впали в ціні. Папери металургійного сектору синхронно просіли більш ніж на 2%, а найбільше зниження серед "блакитних фішок" показали акції Концерну Стірол (-2,79%) і Укрнафти (-2,77%). Поблизу нульової позначки завершилися лише торги з акцій Банку Аваль, які трохи подешевшали, втративши лише 0,09% вартості. Загальний обсяг торгів на Українській біржі склав 287,2 млн грн. Доля термінового ринку склала 100,8 млн грн.

Сьогоднішня торговельна сесія буде насичена макроекономічною статистикою єврозони, однак даних, здатних вплинути на хід торгів не очікується. Серед важливих макроданих можна виділити інформацію зі зміни ВВП Великобританії, а також індекс впевненості споживачів США.