З початку року суди задовольнили позови 2,5 млн пенсіонерів

309
З початку року суди задовольнили позови 2,5 млн пенсіонерів

Впродовж нинішнього року суди задовольнили позови щодо збільшення розмірів виплат для двох з половиною мільйона пенсіонерів. Про це повідомила заступник голови правління Пенсійного фонду Валентина Никитенко.

Видео дня

"З початку 2011 року судовими органами прийнято рішення на користь 2,5 млн пенсіонерів. За 10 місяців цього року з рахунків Пенсійного фонду України стягнуто 5,9 млрд грн", - ідеться у відповіді.

Никитенко також навела приклади таких судових рішень: "Згідно з рішеннями суду, 875 пенсіонерам розмір пенсії встановлено від 11 тис. до 34 тисяч гривень. Так, у Харківській області пенсіонеру Б. судом встановлено щомісячно 34 тис. грн та доплату за попередній період - 113 тис. грн.; пенсіонеру Д. щомісячно - 31 тис. грн, доплату у розмірі 775 тис. грн. При цьому, для порівняння, середній розмір пенсії ліквідаторів, які не звертались до суду, - 1815 грн".

Окрім того, у ПФ нагадали, що уряд 23 листопада 2011 року ухвалив постанову N 1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Згідно з цим документом, з 1 січня 2012 року збільшено розміри пенсій учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи й одночасно встановлено мінімальну пенсійну виплату для інвалідів-учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. "Цією ж постановою збільшено розмір щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, та щомісячної компенсаційної виплати сім'ям за втрату годувальника", - повідомляють у Пенсійному фонді.