newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Янукович: не було би "харківських угод" - ми загубили б країну

240
Янукович: не було би 'харківських угод' - ми загубили б країну

Президент Віктор Янукович стверджує, що без підписання «харківських угод» Україна втратила б не тільки промисловість, але і країну. Про це він заявив сьогодні на прес-конференції у Черкасах. Янукович підкреслив, що ще рік тому під час свого першого візиту до Росії він говорив, що газові домовленості, досягнуті у січні 2009 року, були для України, м'яко кажучи, неприйнятними, оскільки Україна отримала для себе непідйомну базову ціну у 450 дол.

«Це ціна для України непідйомна, і вона некоректна і несправедлива», - сказав Президент, зауваживши, що саме тому Україна буде робити все, щоб вирішити цю проблему так, щоб це задовольнило і Україну, і Росію. «І шукаючи шлях до зниження ціни на газ, ми зробили перший крок у минулому році, підписавши газові угоди («харківські угоди» ), і ми знизили ціну на газ на 100 дол. за тисячу кубічних метрів. Якби ми цього не зробили, я тоді говорив і зараз говорю, свідомо кажу, ми втратили б не тільки промисловість, а ми втратили б країну», - заявив Янукович.

Видео дня

Він пояснив, що без підписання «харківських угод» Україна змушена була б зупинити всі базові галузі промисловості, що вплинуло б і на все інше. «Рік ми прожили з цією ціною. Що далі? Далі ми бачимо, що ситуація на межі. Ми платимо сьогодні цю ціну на газ, але це дуже дорого. Дуже. І наша промисловість перебуває на межі конкурентоспроможності», - сказав Президент, додавши, що Україна буде шукати шляхи для перегляду ціни на газ, і один із таких шляхів - це перехід на розрахунки у рублях.

21 квітня 2010 року Президент України Віктор Янукович і президент РФ Дмитро Медведєв домовилися, що Росія знизить для України ціну на газ на 30%, а за цей термін базування Чорноморського флоту РФ у Севастополі буде продовжено на 25 років. Янукович заявив, що Україна готова перейти на розрахунок у рублях за енергоносії, якщо Росія перегляне формулу ціни на газ.