Визначилась доля столичних бюветів

387
Визначилась доля столичних бюветів

ПАТ "АК "Київводоканал" підписало договір з технічного обслуговування бюветів із комунальним підприємством "Київкомунсервіс", на балансі якого вони знаходяться. Договір діятиме до кінця поточного року. Про це повідомили в прес-службі компанії.

Згідно з договором, "Київводоканал" здійснює технічне обслуговування 121 бюветного комплексу, в тому числі: Голосіївський район – 9 комплексів, Дарницький – 19, Дніпровський – 20, Деснянський – 20, Оболонський – 16, Печерський – 4, Подільський – 13, Святошинський – 5, Солом’янський – 2 і Шевченківський – 13.

Ще 63 бювети будуть обслуговуватись після проведення балансоутримувачем відповідних ремонтно-відновлювальних робіт та встановлення систем водоочистки.

Видео дня

Слід зазначити, що спеціалісти "Київводоканалу" забезпечують технічне обслуговування та ремонт насосного, технологічного і електротехнічного обладнання бюветних комплексів. Закупка основного обладнання здійснюється за рахунок балансоутримувача.

На даний момент через вихід з ладу насосних агрегатів не працюють бювети за адресами: сел. Корчувате, 1, вул. Новопироговська, 33, вул. Драгоманова, 29, вул. Донця, 2, вул. Святошинська-Верховинна, 6 та вул. Артема-Полтавська. Ремонтні роботи на цих об’єктах будуть завершені після отримання необхідного насосного обладнання від "Київкомунсервісу".

Крім того, до переліку робіт, які згідно із договором виконує "Київводоканал", також входять диспетчеризація та виїзд чергових бригад по аварійним викликам, обслуговування водопровідної мережі, яка знаходиться у надсвердловинній камері та колодязях бюветного комплексу, а також проведення лабораторних досліджень для визначення якості питної води.

Довідка

До 2010 року усі бюветні комплекси на основі відповідних договорів з "Київводоканалом" передавалися на баланс комунальним службам того району, де вони знаходились. Кожного року на рівні міста розроблялася та затверджувалася програма проектування, будівництва та розширення бюветного господарства. Чітко узгоджувалися роботи з обслуговування бюветів, районні адміністрації при формуванні бюджетів передбачали відповідне фінансування цих робіт. Технічне обслуговування відбувалося за кошти "Київводоканалу", а утримання (прибирання території тощо) здійснювалося за кошти балансоутримувачів – комунальних підприємств або ЖЕКів.

У 2010 році рішенням КМДА було створено комунальне підприємство "Київкомунсервіс" з метою узагальнити усі роботи з технічного утримання та обслуговування бюветних комплексів. Відбулося розділення послуг по технічному обслуговуванню та на утримання прилеглих територій, що призвело до виникнення заборгованості.

На сьогодні заборгованість районів перед "Київводоканалом" за виконані раніше роботи складає більше 2 млн грн.