newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

У Токіо перевищено рівень радіації у воді

348
У Токіо перевищено рівень радіації у воді

Кількість радіоактивного йоду у водопровідній воді в Токіо перевищила безпечний для дітей рівень. Про те, що у воді в Токіо виявлені радіоактивні речовини, повідомлялося 19 березня, проте тоді рівень забруднення не становив жодної небезпеки для здоров'я громадян. Також було відомо про сліди радіоактивного забруднення у воді в префектурах Ніігата, Тіба, Сайтама, Тотігі та Гунма.

Видео дня

В уряді Японії повідомили, що масова активність радіонуклідів у воді в Токіо перевищила 210 беккерелів на кілограм. Це в два рази більше за норму в 100 беккерелів на кілограм, яка є гранично допустимою при виготовленні дитячого харчування. Підвищений рівень забруднення був виявлений лише в одному районі Токіо, однак влада міста порекомендувала всім жителям столиці Японії утриматися від використання водопровідної води для приготування дитячих сумішей.

Раніше повідомлялося, що перевищення допустимих норм радіоактивного забруднення було зафіксовано в префектурі Фукусіма неподалік від атомної електростанції "Фукусіма-1". Повідомлялося, що масова активність радіонуклідів йоду в одному кілограмі шпинату перевищувала 54 000 беккерелів, при нормі у дві тисячі беккерелів. Ознаки радіоактивного забруднення зафіксовані на водоочисних спорудах у самому Токіо і п'яти передмістях.