УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У Нідерландах заборонять продаж марихуани туристам

276
У Нідерландах заборонять продаж марихуани туристам

З наступного року в південних провінціях Нідерландів буде введена заборона на продаж у кавошопах марихуани для іноземних туристів.

Видео дня

Заборона вводиться в провінціях Лімбург, Північний Брабант і Зеландії.

В іншій частині країни, в тому числі в Амстердамі, нове правило запрацює з січня 2013 року.

Згідно з новим законом, кавошопи перетворяться на закриті приватні клуби з кількістю членів не більше 2 тисяч осіб, куди будуть прийматися тільки громадяни Нідерландів старше 18 років, у яких є так звані допінг-картки. Ідея створення цих карт з'явилася ще у вересні 2010 року: за задумом, їх будуть вимагати на вході в 670 ліцензованих кавошопів країни, зазначає видання.

Міністерство юстиції Нідерландів прийняло таке рішення, незважаючи на протести деяких членів парламенту, які заявили про те, що це буде "самогубством для туризму".

Противники заборони стверджують, що тургалузь країни може втратити мільйони, тому що багато туристів для своїх "сіті-брейків" тепер будуть обирати інші напрямки.

Крім того, є побоювання, що у зв'язку із забороною іноземним туристам нелегально й за завищеними цінами почнуть продавати марихуану місцеві жителі, яким офіційно дозволено мати на руках по 5 грамів речовини.

Рішення голландської влади підтримав Європейський суд, заявивши, що захід виправданий, тому що "Переслідує мету боротьби з наркотичним туризмом".

В Амстердамі зараз близько 220 кавошопів, які є одними з найбільш відвідуваних місць серед туристів. Багато з них розташовані в знаменитому кварталі "червоних ліхтарів".

Нагадаємо, в 2008 році в Нідерландах заборонили продаж і культивування галюциногенних грибів, які користувалися особливою популярністю у туристів.