newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Тимошенко дала поради Януковичу як уникнути голоду в країні

234
Тимошенко дала поради Януковичу як уникнути голоду в країні

Лідер партії "Батьківщина", екс-прем'єр України Юлія Тимошенко заявляє про необхідність чотирьох невідкладних кроків, які забезпечать вихід України з кризи, штучно створеної Віктором Януковичем та його оточенням.

Видео дня

Про це вона заявила сьогодні на прес-конференції, підбиваючи підсумки річного перебування уряду Миколи Азарова при владі.

На думку Юлії Тимошенко, в першу чергу необхідно проіндексувати на справжній рівень інфляції заробітну плату, пенсії та соціальні виплати.

"Перша моя порада чинному президенту: примусити уряд і Держкомстат поставити справжній показник інфляції і невідкладно проіндексувати заробітні плати і пенсії так, як це передбачено чинним законом, на реальний індекс інфляції. Це дасть можливість зробити людей платоспроможними, і це дасть новий імпульс економіці. Недарма в світі в кожній країні існують такі закони, що заробітні плати і пенсії мусять індексуватися на рівень зростання цін", - пояснила вона.

Юлія Тимошенко також переконана в необхідності термінового припинення, необґрунтованого зростанням економіки, випуску наявних грошей. "Це той наркотик, який сьогодні використовує Янукович з метою свого власного збагачення", - додала вона.

Крім того, на її думку, необхідно забезпечити проведення весняно-польових робіт. "Селян не забезпечили кредитами, пальним, яке сьогодні вони не можуть купити, тому що воно для них має недосяжні ціни. Селяни не забезпечені добривом, тому що добрива за останній тиждень зросли у своїй ціні майже вдвічі. А це заводи пана Фірташа", - стверджує екс-прем’єр.

"Якщо сьогодні не забезпечити село всім необхідним для проведення весняно-польових робіт, то тоді вже буде в наступному році не подорожчання продуктів харчування, не зникнення хлібу в окремо взятих містах Донеччини, а буде голод", - зауважила вона.

Юлія Тимошенко також вважає за доцільне скористатися досвідом США, Євросоюзу і Японії 2008 року у стабілізації цін на нафтопродукти. Зокрема, йдеться про скасування мита та акцизних зборів на нафтопродукти, зменшення на два роки податку на додану вартість з 18% до 5%, а також запровадження більш жорсткої відповідальності нафтотрейдерів та автозаправних станцій за необґрунтоване підвищення цін.

"Ми не даємо багато розлогих порад Януковичу. Але те, що зараз треба зробити, треба зробити невідкладно. І, безумовно, припинити корупцію", - заявила екс-прем'єр.

За її словами, на наступному засіданні погоджувальної ради парламентська опозиція наполягатиме на внесенні до порядку денного пленарного тижня Верховної Ради відповідних законопроектів.

Зокрема, про регламентацію емісії гривні, про невідкладну індексацію пенсій заробітних плат, про заходи для стабілізації цін на нафтопродукти, про спрощену систему оподаткування малого бізнесу, а також проект постанови ВР про план дій із забезпечення проведення весняно-польових робіт.

Також Юлія Тимошенко порахувала, що при продажі "Укртелекому" держава втратила 3-4 млрд доларів.