Росія звинувачує Україну в порушенні прав інтелектуальної власності

239
Росія звинувачує Україну в порушенні прав інтелектуальної власності

Україна порушує права інтелектуальної власності на кораблі на повітряній подушці типу "Зубр" при їх поставці в Китай. Про це заявив Олег Азізов на Військово-морському салоні в Санкт-Петербурзі. "Ми вважаємо, що це порушення прав інтелектуальної власності. Рособоронекспорт інформував про це органи виконавчої влади Російської Федерації", - сказав він.

Азізов зазначив, що Рособоронекспорт проводив велику роботу по просуванню "Зубрів" в Китай, проте вона виявилася невдалою. У той же час, за його словами, такий контракт підписано між Україною і КНР. Азізов підкреслив, що до цього контракту не мають відношення ні Рособоронекспорт, ні ЦКБ "Алмаз", яке є власником прав на розробку даного корабля.

Раніше в ЗМІ повідомлялося про можливість розміщення замовлення на будівництво кораблів типу "Зубр" для китайських ВМС на феодосійському заводі "Море". Тодішній прем'єр-міністр Криму Віктор Плакида заявив, що Росія спробує зірвати українцям контракт, оскільки намагається укласти аналогічний.

Десантний корабель проекту 12322 "Зубр" - найбільший корабель на повітряній подушці в світі. Призначений для висадки десанту на непідготовлене узбережжя і його вогневої підтримки. Завдяки конструктивним особливостям повітряної подушки може пересуватися по землі, обходячи невеликі перешкоди і мінні загородження.

Источник:СВІТ24