newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Путін і Медведєв категорично розійшлися в оцінці ситуації в Лівії

246
Путін і Медведєв категорично розійшлися в оцінці ситуації в Лівії

Російські Президент і прем'єр категорично розійшлися в оцінках лівійської ситуації. На думку Володимира Путіна, резолюція Радбезу ООН, яка санкціонувала силу проти режиму Каддафі, неповноцінна і ущербна. Володимир Путін поклав віподвідальність за кампанію в Лівії на Сполучені Штати. Дмитро Медведєв у відповідь закликав до акуратності у заявах і назвав недопуститим використання висловів, які можуть призвети до зіткнення цивілізацій. Рада безпеки ООН екстренно збирається знову.

Видео дня

"Якщо захід не втрутиться - війська Каддафі - з’їдять нас заживо" - так коментують мешканці лівійського міста Адждабія військову операцію "Одісея-Світанок". Саме до цього міста відступила провладна армія з Бенґазі. Витіснити військових об’єднані сили коаліції намагалися під час другої хвилі бомбувань. Перша ж - не пустила лівійську армію до Бенґазі. На вулицях цього міста - і досі чути спорадичні постріли. Утім загальний настрій - бадьорий і радісний.

Мешканець Бенгазі: "Люди так допомагають одне одному. Все найнеобхідніше ми можемо дістати у магазинах. Може, не сто відсотків речей, що нам потрібні, але в принципі - майже всі".

Мешканка Бенгазі: "У магазинах все є! Головне - є хліб! Ми все маємо, тепер треба, щоб цей тиран Каддафі усунувся!"

Усунути режим Каддафі - не є метою військової операції у Лівії - заявив напередодні глава Пентагону. Головне - захистити мирне населення. Але у понеділок виконувач обов’язків прем’єра Бельгії сказав прямо протилежне - коаліція повинна змістити Каддафі, і це - чітка мета. Утім, Британія з цією заявою - категорично не погоджується. Бельгія та кАтар долучилися до "Одіссеї світанку" у понеділок. Очікують поміч і Йорданії та Іспанії. Ініціатори операції, Франція та Велика Британія, обіцяли, що бомбардування припинять, тільки-но переконаються, що армія припинила війну з власним народом. Але поки що обіцянки про перемир’я від влади - залишаються невиконаними.

Джон Лорімер, головний речник британської армії: "Напередодні лівійська влада знову заявила про перемир’я. Але ми не побачили жодних ознак того, що військові дії армійців припинилися. Як раніше заявив британський прем’єр, ми судитимемо Муаммара Каддафі за його вчинки. Поки він порушує свої обіцянки - ми виконуватимемо резолюцію ООН".

Радбез ООН - збирається на нові, закриті консультації щодо Лівії. Китай, що головує у Радбезі, скликав засідання у відповідь на вимогу лівійської влади і критичні заяви Російської федерації. Розкритикував "Одіссею. Світанок" прем’єр Володимир Путін. Резолюцію Радбезу він назвав "неповноцінною та ущербною і середньовічним закликом до хрестових походів та засудив військове втручання у внутрішні справи Лівії. А глава російського МЗС стурбований долею мешканців Триполі.

Сергій Лавров, міністр закордонних справ Росії: "Ми дуже стурбовані інформацією, що кілька областей Триполі були обстріляні. Ми дбаємо про захист і безпеку мешканців Триполі, зокрема, про росіян серед них. На нашу думку, усі, втягнені у військовий конфлікт в Лівії - повинні перейматися безпекою цивільних".

Перевірити дані про людські жертви у Лівії за місяць заворушень - неможливо. Їх може бути від кількох сотень - до кількох тисяч, повідомляють гуманітарні організації. МЗС Лівії переконує, що понад півсотні осіб загинули за останні дві доби від обстрілів коаліційних військ - хоча командування міжнародних сил - це спростовує. Повстанці ж кажуть - найбільше жертв - від провладної армії, що складається переважно із найманців.