БлогиМир

Прокуратура Кіпру: Україна і Польща не купували Євро-2012

33

Прокуратура Кіпру визнала повністю необґрунтованими звинувачення у підкупі чиновників УЄФА при визначенні організаторів «Євро-2012» і вирішила закрити цю справу. Про це повідомляє офіційний сайт УЄФА.

Згідно з повідомленням, генеральний прокурор Республіки Кіпр постановив закрити справу, пов'язану зі звинуваченнями громадянина цієї країни Спіроса Марангоса, що стосуються рішення Виконавчого комітету УЄФА від 2007 року, згідно з яким Україна і Польща були визначені приймаючими країнами Євро-2012. Європейський футбольний союз задоволений, що в ході розслідування поліція не виявила ніяких доказів або інформації, які б підкріплювали звинувачення Марангоса. Керівний футбольний орган Європи, зокрема, вітає підтвердження того, що всі звинувачення в корупції або хабарництві, висунуті ним проти УЄФА і його членів щодо визначення приймаючих країн Євро-2012, визнані повністю необґрунтованими.

Крім того, УЄФА прийняв до відома вибачення Марангоса, які він зробив у письмовій заяві правоохоронним органам Кіпру в зв'язку з ситуацією, що виникла в результаті його слів.

Нагадаємо, 29 жовтня 2010 УЄФА офіційно подав юридичну скаргу до Швейцарського кримінального суду на Марангоса, який заявив, що ставить під сумнів прозорість голосування в 2007 році під час обрання країн-господарів Євро-2012. Паралельно УЄФА подав судовий позов на Кіпрі на вищому рівні, звернувшись до генерального прокурора країни. "УЄФА був змушений звернутися до суду, по-перше, щоб встановити, чи має Марангос будь-які докази й обґрунтування своїх заяв. По-друге, для захисту честі і доброго імені УЄФА і європейського футболу в цілому, які серйозно постраждали від заяв Марангоса", - наголошується в повідомленні.

24 жовтня 2010 німецьке видання Sueddeutsche Zeitung повідомило, що член правління футбольної асоціації Кіпру Марангос, нібито, має докази підкупу Україною і Польщею членів виконкому УЄФА для отримання права на проведення фіналу Євро-2012. Марангос стверджував, що в корупційній операції на суму 11 млн. євро замішані п'ять членів виконкому УЄФА. У свою чергу генеральний секретар УЄФА Джанні Інфантіно заявив, що в УЄФА вважають безпідставними звинувачення в корупції при визначенні країн, які будуть приймати фінал Євро-2012.

Україна і Польща отримали право на проведення Євро-2012 в квітні 2007 року. У 2009 році УЄФА затвердив організаторами турніру 4 польських і 4 українських міста.

Наши блоги