newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Попов домовленість з московським патріархатом виконає

204
Попов домовленість з московським патріархатом виконає

Київська влада не виселятиме музеї з Києво-Печерської лаври. Про це заявив під час звіту у Київраді голова КМДА Олександр Попов.

Видео дня

«У нас є домовленість з Московським патріархатом, що ми не будемо виселяти музеї. Вони там залишаться», - заявив Олександр Попов.

Крім того, він додав, поки не буде вирішена проблема з виділенням для цих музеїв приміщення, ніякого переселення не буде.

«Ми проводимо подальші роботи щодо вирішення потреб будівництва тих закладів, які можуть в подальшому бути використані під таке призначення. Але найближчим часом таке переселення не відбудеться», - додав він.

Нагадаємо, у липні Кабмін прийняв рішення, що протягом року з території Києво-Печерської Лаври будуть відселені всі установи і організації, які не мають відношення до заповідника і монастиря. Таку обіцянку прем’єр-міністр Микола Азаров дав патріарху Московському і усієї Русі Кирилу напередодні його візиту в Україну.

Після передачі Києво-Печерської лаври у державну власність у Києві знову загострились дискусії, хто буде її справжнім господарем.

Зокрема, голова Комісії Київради з питань культури і туризму, депутат від БЮТ Олександр Бригінець пов’язував бажання Кабміну виселити з території Лаври усі музеї та організації, діяльність яких не пов’язана з монастирем та Києво-Печерським заповідником, з політикою. Мовляв, господарем Лаври де-факто хочуть зробити Українську православну церкву Московського патріархату.