newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

На "Фукусімі-1" готують безпрецедентну операцію

240
На 'Фукусімі-1' готують безпрецедентну операцію

На аварійній японській АЕС "Фукусіма-1" готується безпрецедентна у світовій атомній енергетиці операція по заливці водою внутрішніх камер 1-го, 2-го і 3-го енергоблоків для їх охолодження. Про це повідомив представник оператора станції, енергокомпанії Tерсо. За його словами, ця операція дозволить створити водяну подушку над паливним сектором всередині кожного реактора.

Роботи в тестовому режимі вже проводяться на першому реакторі: вода, яка подається у його верхню частину, повинна через з'єднувальні труби і частково пошкоджені клапани поступово заповнити всі внутрішні камери і піднятися над відсіком з паливом.

Операція зі створення "водяного саркофага" передбачає, що на її завершальній стадії, приблизно через три місяці, стовп усередині реактора складе 18,8 метра. На думку авторів плану, це забезпечить більш надійні умови щодо охолодження реактора. Наразі стовп води в цьому блоці досягає 6 метрів від рівня нижньої камери по скиданню тиску і найближчим часом буде піднято ще на 3 метри.

Видео дня

Вода подаватиметься під контролем фахівців. Для спостереження за ситуацією використовуються два американських робота на гусеничному ходу. Проведений з їх допомогою напередодні зовнішній огляд оболонки реактора і системи труб, через які закачується вода, за даними енергокомпанії, не виявив будь-яких технічних проблем.

В найближчі години планується додати певний об'єм рідини в реактор і залежно від його стану визначити подальшу тактику. Такий же цикл робіт намічається протягом найближчих трьох місяців виконати і на 3-му реакторі. У зоні цих двох реакторів, нагадаємо, раніше відзначені значні витоки води, що ускладнює виконання намічених планів. Особливу тривогу викликає нижня частина 2-го реактора, де, вважають фахівці, є тріщина, яку належить залатати спеціальним розчином цементу.