Литвин: Україна перебуває у стані латентної громадянської війни

204
Литвин: Україна перебуває у стані латентної громадянської війни

Україна перебуває у стані громадянської війни, яка має латентний характер. Про це під час урочистостей, присвячених 15-річчю Народної партії, сказав голова цієї політичної сили, Голова Верховної Ради Володимир Литвин.

Видео дня

"Ми добре усвідомлюємо той небезпечний факт, що Україна перебуває в постійному стані громадянської війни. Просто зараз ця громадянська війна має інший вимір – вона має латентний прихований характер. За таких умов мислячі відповідальні люди змушені підтримувати менше зло поряд з більшим", – зазначив Литвин. За його словами, сьогодні треба робити ставку на рішення, які приведуть країну до порозуміння та мирного шляху вирішення тих чи інших проблем.

Нагадаємо, останнім часом в Україні виникла соціальна напруженість, викликана акціями протесту, зокрема, чорнобильців, які вимагають збереження пільг. Перша акція відбулася 20 вересня 2011 року в Києві, у середині листопада мітинги докотилися до Донецька та Львова. 15 листопада донецькі протестувальники оголосили голодування. 27 листопада, під час демонтування наметового містечка в Донецьку, постраждав Геннадій Іванович Конопльов, 70-річний шахтар-інвалід із міста Родинського Донецької області. Дорогою до лікарні він помер. 30 листопада в Маріїнському парку в Києві також розпочали голодування кілька десятків представників чорнобильських організацій. 8 грудня в Харкові чорнобильці також оголосили про початок безстрокової акції протесту. Організатори акції повідомляють, що акція розпочалася на підтримку виступів у Донецьку, Києві та інших містах України.