newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Клюєв: добровільне використання печаток полегшить розпочати бізнес

282
Клюєв: добровільне використання печаток полегшить розпочати бізнес

Відмова від обов‘язкового застосування печаток в усіх сферах повинна полегшити не лише процедуру започаткування бізнесу, а й дозволить уникнути ряду проблем у його веденні. Про це заявив Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, коментуючи відповідний законопроект, ухвалений на засіданні Кабінету Міністрів .

Видео дня

Він повідомив, що пропонується перейти до добровільності використання печаток суб’єктами господарювання приватного права, що дасть можливість спростити та здешевити процедуру відкриття нового підприємства. Андрій Клюєв нагадав, що за останнім рейтингом "Легкості ведення бізнесу" (Doing Business), який складається експертами Світового Банку, за показником "Легкості започаткування бізнесу" Україна серед 183 країн посідає 118 місце. "Нікого не може влаштовувати, що з пострадянських країн гірші, ніж Україна позиції, має тільки Таджикистан. Це черговик крок аби виправити ситуацію, адже покращення оцінки міжнародними експертами процедур започаткування та ведення бізнесу в Україні позитивно вплине на інвестиційну привабливість вітчизняної економіки", - заявив Перший віце-прем‘єр-міністр.

За даними Мінекономрозвитку, у 2010 році обсяг інвестицій в основний капітал у перерахунку на душу населення в Україні склав $229, тоді як у сусідніх пострадянських країнах – в десятки разів більше: в Росії – $2106, Казахстані - $2038, Білорусі - $1870, Азербайджані - $1387, Узбекистані - $338.

Андрій Клюєв зазначив, що системні кроки Уряду дали певний результат: загальний обсяг інвестицій в основний капітал у січні-червні 2011 року зріс майже на 16% проти падіння на 7,4% у січні-червні 2010 року. Але, за його словами, позиції України вимагають подальшої величезної роботи з покращення вітчизняного інвестиційного клімату.

Перший заступник Глави Уряду України також заявив, що відмова від обов‘язкового використання печаток дасть змогу уникнути зловживань, пов‘язаних із легкістю їхніх підробок, що сьогодні часто використовується в рейдерстві та різних методах шахрайства. Як приклад, Андрій Клюєв назвав проблему передачі печатки від попереднього до новопризначеного керівництва, що набула вже системного характеру. Це часто призводить до істотних збитків для бізнесу, адже відсутність печатки фактично зупиняє роботу підприємства, заявив він. На думку Андрія Клюєва, відмова від обов‘язкового застосування печаток та перехід до обов‘язковості зазначення у документах лише особистого підпису, дасть змогу уникнути значної частини таких проблем.