УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Китай готовий інвестувати в Крим

282
Китай готовий інвестувати в Крим

Питання інвестування Китаєм проектів реконструкції міжнародного аеропорту Сімферополь, Ялтинського порту і озера Донузлав обговорили в суботу і неділю в фінансовій столиці Китаю, Шанхаї, заступник голови Ради Міністрів АРК Катерина Юрченко і директор Агентства регіонального розвитку Олексій Старобудов.

Видео дня

"Ми провели дуже плідну зустріч з партнерами компанії INVESTEK Ltd, що має в Шанхаї свій інвестофонд із залучення китайських грошових ресурсів, а також з представниками страхової компанії Sinosure і банком China Development Bank", - розказав Олексій Старобудов.

З INVESTEK, нагадав він, у ході Чорноморського економічного форуму в жовтні цього року були підписані 2 меморандуми, що стосуються інвестування в проекти реконструкції міжнародного аеропорту Сімферополь і комплексу "Порт Ялта". "Інвестиції в них складають по $300 млн в кожний", - повідомив глава АРР. За його словами, передбачена форма співпраці - державно-приватне партнерство.

З цими ж партнерами були обговорені і питання фінансування проекту із перенесення потужностей Євпаторійського морського торгового порту на Південну косу озера Донузлав. "Китайська сторона готова виділити $1,2 млрд в рамках меморандуму про співпрацю з компанією National Technological Import & Export Corporation (CNTIC) з керівництвом CNTIC", - розказав О. Стародубов. (Зустріч з цією структурою пройшла раніше цього тижня в Пекіні). Очолюване ним Агентство підписало з цією структурою 2 меморандуми - в грудні 2010 року і додатковий, про створення робочою група, - 12 жовтня цього року. За словами Стародубова, робоча група повинна до кінця року уточнити всі технічні деталі і оформити конкретну пропозицію щодо умов інвестування.

Говорили про вищезазначені проекти до цього і в компаніях China State Shipbuilding Corporation NDRI і China Rail Signalling & Communication. Серед інших проектів, які АРР планує реалізувати з китайською стороною - будівництво парогазової електростанції в м. Щолкіне. З цією метою укладено договір між ДП "Кримські генеруючі системи" і China National Machinery Corp Китайською національною машинобудівною корпорацією на виконання ТЕО проекту. У Шанхаї і до цього в Пекіні також відбулися зустрічі в компаніях China State Shipbuilding Corporation NDRI і China Rail Signalling & Communication.