newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Філарет: Київський патріархат ліквідують до літа

225
Філарет: Київський патріархат ліквідують до літа

Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив про намір влади ліквідувати цю церкву до червня.

"Київський патріархат хочуть до літа знищити ... По всій Україні представники влади, спонсори чи священики Московського патріархату проводять бесіди з нашими священиками, їм пропонують переходити в підпорядкування Московського патріархату, а за це обіцяють різну підтримку і допомогу", - сказав Філарет.

Патріарх підкреслив, що такі бесіди проходять зі священиками у різних областях країни від Львівської до Донецької. "Наприклад, у Вінницькій священиків викликали в рай адміністрації, там ставили ультиматуми", - сказав він. Філарет додав, що такі випадки були також у Київській та інших областях, зокрема, на Донбасі такі бесіди були проведені, за його словами, з 70% священиків.

"Почалися рейдерські захвати наших храмів ... І скрізь влада на боці російської церкви", - сказав патріарх. Він висловив впевненість, що подібні випадки є частинами єдиного плану, оскільки події по всій країні проходять за одним сценарієм, пише Gazeta.ua.