newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Депресія може бути корисною

240
Депресія може бути корисною

Попри те, що більшість фахівців сходиться у тому, що клінічна депресія — страшна хвороба, є й такі, що стверджують: деяким вона може бути навіть корисною. Виявляється, депресія може підштовхнути людину до позитивних змін у житті, допомогти засвоїти уроки зі своїх помилок і розібратися у своїх бажаннях.

Голландські вчені виявили, що люди, які перенесли депресію, краще справляються з життєвими випробуваннями і відрізняються міцнішим здоров'ям та психікою. Депресія спонукає людей виключати з їхнього життя фактори, які викликають хронічний стрес, вважає психіатр Пол Кідвелл із Кардіффського університету. Він також застерігає, що антидепресанти безсилі, якщо людина не відмовиться від способу життя, що викликає депресію.

Та позитивні наслідки депресії відчувають не всі. Це залежить від терміну і сили захворювання. Потрібно також врахувати, що дехто після поліпшення знову впадає у депресію. Фахівці єдині в одному — головне, що допомагає впорається з депресивним станом — це підтримка сім'ї та друзів.