Зміни акцизу на тютюн та алкоголь залучать до бюджету понад 1 млрд гривень

418
Зміни акцизу на тютюн та алкоголь залучать до бюджету понад 1 млрд гривень

Президентом підписано закон про нові ставки акцизного податку та деякі збори, що дасть змогу додатково залучити до бюджету більше 1,3 млрд грн. Про це йдеться в офіційному висновку Державної податкової служби щодо закону № 4235-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів", повідомили в прес-службі ДПСУ.

За розрахунками податківців, переважна частина, близько 1 млрд грн, додаткових надходжень буде зібрано у вигляді акцизу з імпортерів та виробників лікеро-горілчаних та тютюнових виробів, нафтопродуктів, скрапленого газу, а також власників окремих видів автотранспорту. Водночас, запровадження нових ставок дозволить знизити споживання українцями алкоголю та тютюну – аналітики ДПС прогнозують зменшення поставок цієї продукції на внутрішній ринок.

Об’єднання всіх платежів, що стягувалися з видобувачів корисних копалин, в єдиний збір – плату за користування надрами, на думку фахівців ДПС, дозволить спростити процедури адміністрування. Проте значного зростання цього збору не передбачається: за підсумками 2011 року сплачено 2,64 млрд грн, а у 2012-му ця сума збільшиться на 198,5 млн грн (6,6%). Індексація ставок збору за використання води дасть державі додатково 98,2 млн грн.

Найменше принесе перегляд збору за спеціальне користування лісовими ресурсами – тільки 19,3 млн грн додаткових надходжень. В цілому, вважають експерти з податкової, введення в дію цього закону державну скарбницю суттєво не збагатить, але "дозволить забезпечити відповідність розмірів ставок податків і зборів інфляційним процесам".

Источник:УНН