newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Северінсен: Луценка переслідували за політику

Северінсен: Луценка переслідували за політику

«Справа Луценка не є результатом справедливого суду в правовій системі, повагою до верховенства закону і основних прав людини», – пише на своїй сторінці у Фейсбуці колишня доповідачка Ради Європи по Україні Ханне Северінсен. «Суд не дозволив ряду свідків бути почутими у суді, незважаючи на те, що багато хто з них відмежувався від своїх попередніх заяв».

Видео дня

Далі Северінсен торкається 365-ї статті Кримінального кодексу, зміст якої, на її думку, надто «відкритий для інтерпретації» та бере свій початок у радянському законодастві. У захисту екс-міністра, відзначає Северінсен, не було жодних шансів протистояти тиску влади. А те, «за що Луценко був підданий переслідуванням, в інших країнах вважається політичною діяльністю».

Отже, резюмує Северінсен, «є сильна підозра», що справа Луценка – політично вмотивована і необхідна для того, аби він не міг взяти участь у наступних виборах.

Майже слово в слово повторив висновок Северінсен міністр іноземних справ Швеції Карл Більдт. Різниця лише в том, що перша скористалася Фейсбуком, а другий вдався до послуг іншої соціальної мережі – Твіттера. «Вчорашній вирок Луценку проливає світло на відсутність в Україні верховенства права», – пише Більдт у мікроблозі. І додає зовсім коротко: «Проблематично…».

Детальніше про те, як міжнародна спільнота реагувала на вирок по справі Луценка, читайте в статті "Вирок Луценку: реакція світу".