newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Вирок Луценку поставив під сумнів асоціацію України з ЄС

Вирок Луценку поставив під сумнів асоціацію України з ЄС

«Колишній міністр Юрій Луценко є жертвою політичної вендети», – заявляє Марілуїза Бек, «наступниця» Северінсен, одна з доповідачок ПАРЄ. Мало того, що Луценка засудили, так ще й покарання надто тяжке, вважає вона. «Злочину, за який його засудили, не може виправдати термін тюремного ув’язнення, навіть якщо обвинувач зміг довести усі звинувачення, висунуті на його адресу», – наводить слова Бек агентство «Інтерфакс-Україна».

Видео дня

Непропорційним злочину вважає вирок Луценку і міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. «Наскільки мені відомо, його звинувачували у відносно дрібному правопорушенні. Це також черговий аргумент для тих, хто вважає, що українська судова система не повністю вільна від політичного тиску», – каже Сікорський.

З точки зору Вікторії Нуланд, офіційного представника Держдепу США, Луценко повинен мати можливість в повній мірі брати участь у політичному житті країни. Будь-який інший варіант розглядатиметься Держдепом як недостатня відданість української влади демократії.

А голова представництва Євросоюза в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшера звинуватив Україну у вибірковому правосудді. Але найважливіше з того, що сказав Тейшера, полягає у наступному: «Завершення процесу угоди про асоціацію підірвано останнім розвитком подій в Україні».

Детальніше про реакцію міжнародної спільноти на вердикт, який ухвалив вчора Печерський суд Києва по справі Юрія Луценка, читайте тут.