УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Нардеп пропонує обмежити витрати на суддів КСУ

195
Нардеп пропонує обмежити витрати на суддів КСУ

Народний депутат з фракції НУ-НС Арсеній Яценюк зареєстрував у Верховній Раді законопроект щодо впорядкування діяльності Конституційного суду України, яким передбачається обмеження привілеїв суддів КСУ. Про це повідомили в прес-службі "Фронту змін".

Видео дня

Зокрема, законопроектом передбачається запровадження однакового розміру посадового окладу для суддів місцевих судів та суддів КСУ. На його думку, це треба зробити, "зважаючи на значно нижчу завантаженість суддів Конституційного суду України в порівняні з суддями місцевих судів загальної юрисдикції".

Крім того, А.Яценюк вважає, що необґрунтованим є нарахування суддям КС у відставці надзвичайно високих пенсій (щомісячних довічних грошових утримань), які не обмежені жодним максимальним розміром. У зв’язку з цим депутат пропонує обмежити максимальний розмір пенсій всім без винятку суддям КС.

Нардеп також відзначив, що положення Закону "Про Конституційний Суд України" щодо наявності кворуму та прийняття рішень не забезпечують у повній мірі конституційного принципу паритетного формування КС трьома незалежними гілками державної влади – Президентом України, парламентом і з’їздом суддів. Нині пленарне засідання КС вважається повноважним, якщо на ньому присутні 12 суддів; рішення КС приймаються, якщо за них проголосувало не менше 10 суддів.

Згідно із законопроектом А.Яценюка, пленарне засідання є повноважним, якщо на ньому присутні не менше 15 суддів, а рішення КС прийматимуться, якщо за них проголосувало не менше 13 суддів. На його думку, це забезпечить наявність щонайменше по одному представнику від усіх трьох гілок влади, які формують КС.

А.Яценюк також вважає за необхідне надати парламенту право звільнювати суддів КС. Відповідно до чинного законодавства, народні депутати України мають право вносити пропозиції щодо кандидатур на посади суддів КС, але не мають можливості порушувати питання про звільнення суддів. Народний депутат пропонує законодавчо закріпити, що питання про звільнення з посад суддів КС може ініціювати голова Верховної Ради або не менш ніж 45 народних депутатів.

Крім того, видатки на КС у 2012 році пропонується скоротити втричі (майже на 45 млн грн), а зекономлені кошти направити на соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.