Організатори вибухів у Макіївці обіцяли нові теракти

1,2 т.
Організатори вибухів у Макіївці обіцяли нові теракти

Про те, як власне розвивалися події у Макіївці - далі у матеріалі Тараса Москалюка.

Перший вибух пролунав ось тут - біля торговельного комплексу на одному з міських ринків. Вибухом розбило вікна й двері, а територію поряд вкрило склом. Ринок - у багатонаселеному спальному районі Макіївки.

Раїса Асадулова, жителька Макіївки:

- Такой был взрыв - я думала, у нас где-то дома взорвалось. Тут же у нас тоже "индивидуалки" стоят. Думала, может где-то у кого-то рвануло. И такой сильный был толчок. Потом я вскочила, думала в гаражах - там тоже может быть машина где-то взорвалась. Глянули - нигде ничего не горит. А это все-таки было темно, страшно было выходить.

Видео дня

За півгодини - вибух біля офісу державного підприємства «Макіїввугілля». Зруйнований центральний вхід, вибило всі вікна до шостого поверху. У місті почалася паніка.

Яна, жителька Макіївки:

- Звонили некоторым сотрудникам и говорили, чтобы пораньше забирали детей из садика. Особой паники не было, но некоторые сотрудники паниковали.

Експерти з'ясували - обидві вибухи мали потужність до 200 грамів у тротиловому еквіваленті. З такою потужністю зазвичай вибухають ручні гранати. Знайшли записку, у якій вимагалося більше 4-х мільйонів євро виключно п'ятисотенними купюрами. Гроші треба було передати у сумці.

Валерій Хорошковський, голова СБУ:

- Близость взрывов к органам местной власти должна была подчеркнуть необходимость истребовать определенную финансовую сумму для устрашения. Деньги были затребованы достаточно большие, но конкретная сумма не имеет значения. Главная цель проводимой нами операции - жизнь и здоровье людей. На сегодня могу сказать горожанам, что они могут спать спокійно.

Організатори вибухів обіцяли сьогодні нові - якщо не отримають гроші. Нічого не сталося і гроші нікому не передавали, запевнив керівник СБУ. Втім, близько четвертої години були евакуйовані співробітники Центрально-міської райадміністрації. Представники влади більше нічого не коментують. Нарада у мерії триває досі. Завтра дитячі садки, школи, підприємства та органи влади планують працювати у звичайному режимі. Лише водії міського транспорту отримали вказівку від начальства - стежити, щоб пасажири не забували свої речі у салонах.

Автор: Тарас Москалюк, Перший національний.

відео дивитись тутЧитайте также: Теракт в Макеевке: хроника событий, версии, комментарии

Теракт в Макеевке. Видеохроника

Макеевка. Кому это выгодно?