Бродський: в Україні наче йде чемпіонат з відмивання ПДВ

240
Бродський: в Україні наче йде чемпіонат з відмивання ПДВ

З 1 мільйона 100 тисяч підприємців, які працюють на єдиному податку, 300 тисяч використовують спрощену систему оподаткування для ухиляння від сплати податків та «оптимізації» видатків. Про це в ефірі «Шустер Live»заявив голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Михайло Бродський, повідомляє його прес-служба.

Видео дня

«Єдиний податок, який був запроваджений для самозайнятих підприємців 1999 року, використовувався дуже «здібними» людьми для того, щоб серйозно розбагатіти. Наприклад, всі наші супермаркети сьогодні працюють в оренді у приватних підприємців. Велике приміщення вони ділять на маленькі частини, платять тільки по 200 грн єдиного податку і оренду», – наголосив голова Держкомпідприємництва. За словами Бродського, за такою схемою нині працюють практично всі великі структури в гуртовій торгівлі. У результаті поза державним контролем опиняється щонайменше 150 млрд грн.

«Це ПДВ, який неможливо повернути підприємцям. Через нього все відмивається та «оптимізується». У нас в Україні наче відбувається чемпіонат з відмивання податку на додану вартість. Бізнес змагається в тому, хто більше вкраде ПДВ, а не в тому, хто виявиться здібнішим, хто випустить кращу продукцію, щоб заробити гроші», – наголосив Бродський.

Голова Держкомпідприємництва звернув увагу, що 80% підприємців, які користуються спрощеною системою оподаткування, торгують на ринках і часто – контрабандною продукцією. Для того, щоб стимулювати підприємців, які займаються виробництвом товарів та послуг в Україні, для них у проекті нового Податкового кодексу передбачено нульовий податок.