newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

ПР знає, як позбавити Бандеру звання Героя

171
ПР знає, як позбавити Бандеру звання Героя

Депутат від Партії регіонів Вадим Колесниченко вважає, що новообраному Президентові Віктору Януковичу буде складно відмінити указ про те, що надало звання Героя України лідерові Організації українських націоналістів Степану Бандері без заборони героїзації фашистських колабораціоністів 1933-1945 років, зокрема воїнів Організації українських націоналістів і Української повстанської армії.

Видео дня

Про це говориться в повідомленні прес-служби Колесниченко.

"З юридичних причин новому Президентові України Віктору Януковичу буде дуже складно відмінити те, що надало звання "Герою України" (головнокомандувачеві УПА) Роману Шухевичу і Степану Бандері. Адже в статуті нагороди "Герою України" не прописана можливість відміни указу про нагородження", - сказав депутат.

По словах Колесниченка, Янукович міг внести доповнення до цього статуту про порядок відміни нагородження, але, враховуючи те, що закон зворотної сили не має, використовувати його в частини тих нагород, які вже відбулися, він не зможе.

"Єдиний вихід в ситуації, що склалася, - потрібне формування твердої політичної волі в парламенті і прийняття проекту Закону України "Про заборону реабілітації і героїзації фашистських колабораціоністів 1933 - 1945 гг". - відмітив він.

На думку Колесниченка, ухвалення такого закону дозволить автоматично анулювати указ і створить в суспільстві основу для боротьби з прибічниками радикального націоналізму і фашизму.

Нагадаємо, Президент Віктор Ющенко 22 січня присвоїв Степану Бандері звання Героя України за непохитність духу, боротьбу за національну ідею, прояв героїзму і самопожертвування в боротьбі за незалежну українську державу.

Ющенко також заявив, що Янукович не зможе відмінити цей указ. Він відмітив, що воно комусь може подобатися, комусь ні, але негативного відношення до цього рішення недостатньо, щоб піддати його ревізії.

У свою чергу в інтерв'ю російським ЗМІ Янукович заявив, що питання про це привласнення буде розглянуто "найближчим часом", щоб надалі в Україні "не виникали питання переписування історії".