newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Нардепи позмагалися у метанні мікрофона

171
Нардепи позмагалися у метанні мікрофона

У змаганнях з метання мікрофонів серед народних депутатів переміг представник фракції НУНС Володимир Ар’єв. Акцію у Верховній Раді провели українські журналісти на знак протесту проти дій комуніста Олександра Ткаченко, який кілька днів тому викинув мікрофон СТБ в сходовий проліт з третього поверху. Всім депутатам, що побажали взяти участь в акції, представники ЗМІ пропонували потрапити мікрофоном в червоний килимок з відстані приблизно у вісім метрів.

Видео дня

Спочатку Володимир Ар’єв відмовлявся кидати мікрофон на килимок, що знаходиться на відстані восьми метрів, мотивуючи це тим, що сам з таким же мікрофоном пропрацював 10 років і має пошану до цього інструменту. Разом з тим, він зізнався, що міг би запустити мікрофоном в портрет або муляж депутата від КПУ Олександра Ткаченко. Проте, після того, як журналісти пояснили Володимиру Ар’єву, що мікрофони для метання списані, а акція проводиться на підтримку журналістів, депутат зайняв позицію і сказав: "Я уявив собі всіх тих, хто коли-небудь нападав на журналістів" - і потрапив в килимок. Переможцеві вручили приз - фотографію народного депутата Олександра Ткаченко. Правда, Ар’єв відмовився тримати у себе в будинку портрет людини, "яка не поважає свободу слова". "Подаруйте йому (Ткаченко). Може, він задумається над тим, хто він такий", - запропонував переможець змагань журналістам.

Багато депутатів, - зокрема, Дмитро Табачник, Кирило Куліков, Олег Зарубінський, Богдан Губський, Василь Кисельов, Павло Жебрівський, - до яких журналісти зверталися з пропозицією взяти участь в акції, відмовлялися, посилаючись на хороше виховання. Депутат від НУНС Анатолій Матвієнко пояснив свою відмову тим, що він з Олександром Ткаченко не солідарний. Тарас Стецьків відмовився кидати мікрофон, щоб його не запідозрили в схожості з Ткаченко.

А ось народний депутат від НУНС Ярослав Кендзьор погодився підтримати акцію журналістів, і навіть був близький до перемоги. Мікрофон він кидав з відстані більше восьми метрів і майже потрапив. Перед тим, як кинути мікрофон, Кендзьор сказав: "Сюди слід було б принести і той телефон, який мені розбив Ткаченко в 97-му році".

Народний депутат від НУНС Володимир В’язівський відзначив, що кидати слід не далеко, а влучно, і ткнув мікрофоном в ніс депутата Олександра Ткаченко на фотографії, відзначивши, що таким чином йому слід вказати на його негідний вчинок.

Також в акції взяли участь народні депутати Андрій Шкіль, Олена Бондаренко, Андрій Парубій. Всім депутатам, які прийняли участь в акції журналісти роздавали роздруковану 171 статтю Кримінального кодексу (перешкода законній професійній діяльності журналістів).

Нагадаємо, у вівторок депутат від Компартії Олександр Ткаченко зламав мікрофон журналістці СТБ після того, як журналістка спробувала поставити йому уточнююче питання щодо акредитації ЗМІ в Раді, Олександр Ткаченко ударив рукою по мікрофону. Кореспондент попрямувала услід за нардепом, але останній вихопив у неї мікрофон і кинув його на сходовому прольоті з третього поверху. Мікрофон долетів до першого поверху, передає ЛІГА.