Примите участие
в розыгрыше
LTE планшета Участвовать
Приз
БлогиМир

/Новости политики

Ющенко готовий повернути Україні ядерний статус

1.1тЧитать материал на украинском

Президент Віктор Ющенко під час візиту до Чернівців заявив, що необхідно переглянути Будапештський меморандум, який передбачає гарантії безпеки в обмін на без'ядерний статус України.

Один зі студентів запитав у Ющенка, чи можлива відмова України від безядерного статусу для забезпечення своєї безпеки.

Президент ухилився від прямої відповіді, але заявив, що слід переглянути Будапештський меморандум, який передбачає гарантії безпеки в обмін на без'ядерний статус країни.

"Ці договори, які ми підписували 15 років тому, потрібно замінити двосторонніми договорами з країнами-гарантами", - зазначив Президент і додав, що з США подібний договір уже підписано.

Зміст додаткових гарантій, які Україна хотіла б отримати від держав, які підписали Будапештський меморандум, Ющенко не деталізував, але підкреслив, що найкращим варіантом для Києва було б приєднання до системи колективної безпеки, пише "Коммерсантъ-Украина".

Нагадаємо, минулого тижня Тернопільська облрада вимагала від влади України заявити про розірвання Будапештського меморандуму 1994 року, а також відновити ядерний статус України.

Будапештський меморандум, який підписано в 1994 році США, Росією, Великобританією, Німеччиною, Францією та Китаєм, гарантує Україні її безпеку в обмін на відмову від ядерної зброї.

Наши блоги