13 декабря • обновлено в 07:49
МоваЯзык
Блоги Мир

/ Новости политики

Ющенко готовий повернути Україні ядерний статус

2.5т
Читать материал на украинском

Президент Віктор Ющенко під час візиту до Чернівців заявив, що необхідно переглянути Будапештський меморандум, який передбачає гарантії безпеки в обмін на без'ядерний статус України.

Один зі студентів запитав у Ющенка, чи можлива відмова України від безядерного статусу для забезпечення своєї безпеки.

Президент ухилився від прямої відповіді, але заявив, що слід переглянути Будапештський меморандум, який передбачає гарантії безпеки в обмін на без'ядерний статус країни.

"Ці договори, які ми підписували 15 років тому, потрібно замінити двосторонніми договорами з країнами-гарантами", - зазначив Президент і додав, що з США подібний договір уже підписано.

Зміст додаткових гарантій, які Україна хотіла б отримати від держав, які підписали Будапештський меморандум, Ющенко не деталізував, але підкреслив, що найкращим варіантом для Києва було б приєднання до системи колективної безпеки, пише "Коммерсантъ-Украина".

Нагадаємо, минулого тижня Тернопільська облрада вимагала від влади України заявити про розірвання Будапештського меморандуму 1994 року, а також відновити ядерний статус України.

Будапештський меморандум, який підписано в 1994 році США, Росією, Великобританією, Німеччиною, Францією та Китаєм, гарантує Україні її безпеку в обмін на відмову від ядерної зброї.

Жми! Подписывайся! Читай только лучшее!

Новости политики

Топ-публикации

Топ-блоги