newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Нацбанк знає, які банки спекулюють на курсі гривні

165
Нацбанк знає, які банки спекулюють на курсі гривні

Девальвацiйний тиск на гривню пiдтримується дiями групи банкiв, якi прагнуть заробити на ослабленнi нацiональної валюти, заявив керiвник групи радникiв голови Нацiонального банку Валерiй Литвицький.

Видео дня

«Нацбанк знає банки, якi заробляють на спекулятивних атаках. Ми дивуємося, що деякi фiнустанови працюють на короткий спекулятивний результат i не бачать свого iнтересу в тому, щоб курсова стабiльнiсть допомогла їм впоратися iз ситуацiєю з валютними кредитами. Вражаюча недалекогляднiсть», – сказав вiн.

За словами Литвицького, Нацбанк вiдреагує на ситуацiю на ринку i пiдтримає гривню iнтервенцiями, хоч i не в «пожежному» режимi: НБУ не планує вiдхилятися вiд ранiше затвердженого графiка проведення валютних iнтервенцiй i аукцiонiв.

«Хотiв би закликати банки, якi захопилися спекулятивними операцiями, до того, щоб вони не рубали гiлку, на якiй сидять: якщо вони не зупиняться, то можуть сiсти на кiл, з якого їх вже i Нацбанк не стягне», – додав Литвицький.

Як повідомляє "Радіо Свобода", ослаблення курсу гривнi прискорилося в четвер: ринковий курс на мiжбанку знизився із 7,75 до 7,82 грн/дол.