26 февраля • обновлено в 14:27
МоваЯзык

/ Новости политики

Студенти приготували мотузку для Тимошенко

У четвер 4 червня о 16:00 в Києві біля Кабінету Міністрів України а також в багатьох містах України студентські та молодіжні організації проведуть акцію протесту проти комерціалізації освіти.

Про це «Оглядач» повідомила прес-служба Незалежної студентської профспілки «Пряма Дія».

Студенти вимагають повністю відмінити прийняті ухвали і розпорядження, які дозволяють вводити плату на цілий ряд послуг у вузах.

Ухвали №369 і №133, а також розпорядження №416-р Кабінету Міністрів передбачають дозвіл для вузів упроваджувати плату за всі пропущені студентами практичні, лабораторні і семінарські заняття, за доступ до Інтернету, за несвоєчасно здані в бібліотеку книжки і тому подібне. Цей дозвіл оформлений як набір нових платних послуг. На думку незалежних студентських профспілок і молодіжних організацій, дії уряду фактично узаконюють хабарництво у вузах.

Студенти виступають проти скорочення державного замовлення на всі спеціальності не менше ніж на 10%. На окремі спеціальності державне замовлення буде скорочено на половину. Студентські активісти вважають, що це неприпустимо за нинішніх соціально-економічних умов.

«Освіта це не привілей, а право для всіх», - заявляють організатори акції.

Крім того, студенти протестуватимуть проти намірів Міністерства освіти і науки позбавляти стипендії всіх, хто за результатами семестру матиме хоча б одну “трійку”. На думку студентів, такі просвітницькі ініціативи Кабміну за часів “розквіту“ фінансово-економічної кризи особливо сильно загрожують збільшенню рівня корупції у сфері освіти і зростанню злочинності серед молоді.За останньою інформацією, Міносвіти не хоче консультуватися з молоддю з приводу доцільності нововведень. Під час акції протесту студенти передадуть прем'єрові Юлії Тимошенко символічні шовкові мотузки на знак «останнього попередження».

Не надоедаем! Только самое важное - подписывайся на наш Telegram-канал

Новости политики

Топ-публикации

Топ-блоги