newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

90% населення Пд. Осетії стали громадянами РФ

210
90% населення Пд. Осетії стали громадянами РФ

Більше 90% населення Південної Осетії, яка проголосила незалежність минулого року, отримали паспорти громадян Росії.

Про це повідомив посол РФ в Республіці Південна Осетія Ельбрус Каргієв. За його даними, з вересня 2003 року по 2008 рік МЗС Росії видав жителям Південної Осетії близько 32,5 тисяч російських паспортів, що складає більше 90% населення республіки. Каргієв зазначив, що в Абхазії цей відсоток нижчий.

За його словами, нині проводиться обмін російських закордонних паспортів у низки категорій жителів Південної Осетії, при цьому перевага надається пенсіонерам, у яких 5-річний термін паспорта минув, - щоб не зірвати виплату пенсій.

Видео дня

"З визнанням незалежності Південної Осетії регламент, що діяв в умовах невизнаної республіки, припинив діяти. Тепер стосовно громадян Південної Осетії діє звичайний порядок прийому громадянства, який здійснюється на підставі закону Російської Федерації", - підкреслив дипломат.

Він також повідомив, що громадяни третіх країн зможуть перетинати кордон ПО в загальному порядку. "Днями в письмовому вигляді нам повідомили з Москви, що урядом Російської Федерації підписано розпорядження про те, що на російсько-південноосетинському кордоні буде такий самий режим роботи, що й у країнах СНД. Єдине, що вони (громадяни третіх країн) повинні, - попередньо отримати двійну візу, так як з третіх країн вони будуть в'їжджати і повертатися через Росію. Ця процедура потребує декількох днів оформлення", - додав Каргіл.

Нагадаємо, незалежність Південної Осетії і Абхазії наразі визнали лише дві країни - Росія і Нікарагуа.