22 сентября • обновлено в 17:12
МоваЯзык
Блоги Мир

/ Новости политики

Україна здійснює найбільш непослідовну аграрну політику

186

В Україні здійснюється найбільш непослідовна політика в галузі сільського господарства серед усіх країн із перехідною економікою.

Про це йдеться у звіті Організації економічної співпраці та розвитку.

За даними експертів Організації економічної співпраці та розвитку, головною умовою гарантування продовольчої безпеки в часи економічної кризи є вільна торгівля та підтримка місцевих виробників. «У такій кризовій ситуації сільське господарство може відіграти важливу роль, зменшуючи соціальне напруження», - сказав експерт ОЕСР Анджей Квєчинські.  

За даними звіту, серед усіх країн з перехідними економіками в Україні здійснюється найбільш непослідовна політика в галузі сприяння сільськогосподарським виробникам. Ще 2003 року, йдеться у доповіді, уряд обкладав аграріїв податками замість того, щоб надавати підтримку. До того ж  протягом тривалого часу держава створювала ліпші умови для тих, хто завозив продукти з-за кордону, й обмежувала тих, хто хотів продавати українські товари за кордоном.

Нині українське сільське господарство має  великий потенціал для того, щоб сприяти загальному розвитку економіки, а Україна могла би стати важливим постачальником на світовому ринку продовольства. Утім, постійна політична нестабільність сприяє поширенню негативних настроїв у бізнес-секторі та невпевненості у майбутньому. Усе це, йдеться у доповіді, лише погіршилося із виникненням економічної кризи в Україні.

В Україні спостерігається найбільше зростання цін на продовольство серед країн СНД, що пояснюється збільшенням світових цін, поганим врожаєм в Україні минулого літа, зростанням споживання та збільшенням бюджетних виплат. Серед негативних факторів експерти вказують також на те, що в Україні досі діє заборона на продаж землі. Хоча у меморандумі між МВФ та українським урядом від жовтня 2008 року серед іншого передбачається також створення функціонального ринку землі.

Німецька Хвиля

Не пропусти молнию! Подписывайся на нас в Telegram

Новости политики

Топ-публикации

Топ-блоги