23 сентября • обновлено в 16:47
МоваЯзык
Блоги Мир

/ Новости политики

Президент Мадагаскару пішов у відставку

811

Президент Мадагаскару Марк Равалуманана пішов у відставку, повідомляє Lenta.ru. За даними анонімних дипломатичних джерел, Равалуманана підписав документ, за яким вся влада в країні передається групі високопоставлених офіцерів національних збройних сил.

За словами помічників колишнього президента, він сховався в невідомому напрямку. Раніше повідомлялося, що Равалуманана знаходиться у своїй заміській резиденції в декількох кілометрах від столиці, а президентський палац зайняв лідер опозиції Андрі Ражуєліна, що оголосив себе главою держави.

Тим часом, за деякими відомостями, Равалуманана вже виступив з офіційною заявою про свою відставку.

Один з помічників президента Андрі Ралідзауна уточнив, що, за його даними, військових, яким передана влада, очолює адмірал флоту Іполит Рамарусон. За словами помічника, президент усвідомив, що для країни буде краще, якщо він покине свій пост. Ралідзауна підтвердив, що Равалуманана покинув свою заміську резиденцію. Його місцеперебування не розкривається.

Політична обстановка на Мадагаскарі загострилася в кінці січня 2009 року. У лютому Ражуєліна був звільнений з поста столичного мера. Він звинуватив президента в корупції і спробі встановити в країні диктатуру.

Традиційно нейтральна армія Мадагаскару спочатку відмовилася підтримати опозицію. У той же час армійське командування заявило, що не дозволить президентові втягувати країну в озброєне протистояння.

Частина армії все ж підтримала опозицію. Ці підрозділи увійшли у минулу п'ятницю, 13 березня, у столицю за підтримки бронетехніки. У понеділок, 16 березня, вірні Ражуєліні війська захопили президентський палац. Услід за цим армійське керівництво заявило про підтримку опозиції і зажадало від Равалуманани піти у відставку.

Ты еще не читаешь наш Telegram? А зря! Подписывайся

Новости политики

Топ-публикации

Топ-блоги