newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Комп'ютерні віруси підготували сюрпризи до Дня закоханих

174
Комп'ютерні віруси підготували сюрпризи до Дня закоханих

Спеціалісти з комп'ютерної безпеки попереджають про зростання кількості спам-листів з небезпечними привітаннями до Дня святого Валентина.

Видео дня

Експерти Websense Security Labs зафіксували масові розсилки повідомлень, в яких зловмисники пропонують адресатам відвідати певний веб-сайт і переглянути листівку з привітаннями до свята всіх закоханих.

Коли ж користувач погоджується перейти за вказаною в тілі листа посиланням, йому демонструється зображення двох цуценят і серця. Після цього потенційній жертві рекомендується завантажити якийсь файл і приготувати подарунок для близької людини. Насправді фото виявляється шкідливою програмою Waledac: потрапивши на комп'ютер, черв'як збирає адреси електронної пошти і розсилає на них свої копії.

Шахраї також активно поширюють спам з посиланнями, що вказують безпосередньо на вітальні листівки. Перехід за такими адресами загрожує користувачу порцією шпигунських модулів і троянських програм.

Традиційно в подібних випадках фахівці рекомендують не відкривати вкладення, якщо лист прийшов з невідомої адреси, не переходити за підозрілими посиланнями і застосовувати антивірусні програми з регулярно оновлюваними базами даних.