Україна не виправдала надій Європи

204
Україна не виправдала надій Європи

Представники ЄС розчаровані відсутністю результатів в роботі української влади, які повинні були б наближати Україну до європейських стандартів.

Рік тому на нинішній саміт Україна - ЄС в Києві покладали великі надії, чекали підписання угоди про асоціацію з ЄС, але ще до зустрічі Україні дали зрозуміти, що цього не відбудеться.

Для боротьби з корупцією потрібна воля і створення таких умов, які б зменшували адміністративне регулювання для ведення бізнесу.

Проте, сказав постійний представник Євросоюзу в Україні Жозе Тешейра, обіцянки влади в Києві упроваджувати реформи не виконуються.

Видео дня

Тешейра нагадав, що відразу після "помаранчевої революції" діючі українські керівники заявляли про необхідність конституційної реформи, щоб краще визначити повноваження різних гілок влади, але ніякого просування в цьому не було досягнуто.

Представник ЄС також вказав на відсутність реформ в економіці, які зменшували б бюрократичні перешкоди для ведення бізнесу, і недолік старань диверсифікувати економіку, яке виявилося залежним від декількох енерговитратних і уразливих до міжнародних криз галузей.

Тешейра також заявив, що не бачить в української влади волі до боротьби з корупцією.

Співзвучними, хоч і більш дипломатичними, були заяви напередодні п'ятничного саміту з вуст інших видних представників ЄС.

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив про підтримку України, проте відзначив: "В той же час ми сподіваємося, що політичні лідери України упевнено і рішуче здійснять істотні кроки в програмі реформ", - передає "Бі-Бі-Сі".

Комісар ЄС Беніта Ферреро-Вальднер також сказала: "Ми закликатимемо наших українських партнерів дати новий імпульс українським реформам".