Україна отримала рекомендації від НАТО

211
Україна отримала рекомендації від НАТО

НАТО закликало Грузію налагоджувати діалог з Росією, а Україну - активніше проводити політичні реформи. Це збільшить шанси обох країн на вступ до Північноатлантичного альянсу.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен у четвер, 3 грудня, в Брюсселі після зустрічей міністрів закордонних справ країн альянсу з главами зовнішньополітичних відомств України і Грузії.

Як передає "Deutsche Welle", в завершальній заяві НАТО за підсумками нарад підкреслюється, що ситуація в кавказькому регіоні залишається нестабільною. У документі прямо не згадується вторгнення російських військ до Грузії, що послідувало у відповідь на озброєну операцію грузинської армії в бунтівній провінції Південна Осетія.

Видео дня

В той же час, на зустрічі з Міністром закордонних справ Грузії Гріголом Вашадзе генеральний секретар НАТО Расмуссен заявив: "Всі ми знаємо, що ваша країна в минулі роки сильно постраждала. Багато ран ще не затягнулися, проте реформи і модернізація і рішучість налагодити хороші добросусідські відносини представляють грузинському народу якнайкращі шанси на світліше майбутнє".

На адресу України генеральний секретар НАТО висунув вимогу провести необхідні політичні реформи до вступу до Північноатлантичного альянсу.

"Україні ще належить немало потрудитися для досягнення честолюбної мети, яку вона поставила перед собою. Союзники чекають дуже високих стандартів у всіх областях громадського життя, включаючи майбутні вибори", - підкреслив Андерс Фог Расмуссен на зустрічі з главою українського МЗС Петром Порошенко.

Зі свого боку Порошенко запевнив НАТО, що майбутні вибори президента України будуть "вільними і чесними", передає Лига.

"Ми прийняли всі заходи для того, щоб забезпечити вільне волевиявлення виборців", - пообіцяв він.