Усі ядерні ракети США передано у єдине командування

302
Усі ядерні ракети США передано у єдине командування

У США всі міжконтинентальні балістичні ракети з ядерними боєголовками перейшли в підпорядкування нового Командування глобального удару ВВС, що розмістився на авіабазі Барксдейл в Луїзіані.

Про це в поширеній заяві повідомив глава Командування генерал-лейтенант Френк Клотц.

"Ми знаходимося в процесі зведення воєдино всіх ядерних компонентів ВВС, які знаходитимуться в підпорядкуванні одного командування, що необхідне для підтримки на високому рівні боєготовності нашої наймогутнішої зброї", - відзначив він.

"Холодна війна", можливо, і завершилася, - продовжив він, - проте, як вказав наш головнокомандуючий президент Барак Обама, виступаючи в Празі, поки на планеті існує ядерна зброя, нам потрібно мати таку зброю в своєму арсеналі, щоб не допустити нападів на США і забезпечити захист нашим союзникам".

Видео дня

У веденні Клотца тепер знаходитимуться 450 МБР Minuteman-3, що несуть бойові чергування в шахтах, - по 150 ракет - на базах в Майно (штат Північна Дакота), Малмстром (штат Монтана) і імені Френсsса Уорена (Вайомінг).

Як пише NEWSru, в лютому Командуванню також буде передано контроль над 500 ядерними боєзарядами, що доставляються до цілі на стратегічних бомбардувальниках B-52 і B-2.