Тимошенко може змінити правила гри на виборах

228
Тимошенко може змінити правила гри на виборах

Пропуски в законі про вибори Президента можна усунути спеціальною ухвалою Центральної виборчої комісії, а питання зміни закону про Держреєстр виборців реально вирішити на рівні Кабінету Міністрів.

Про це журналістам заявив народний депутат від НУ-НС Руслан Князевич, коментуючи дії коаліції у випадку, якщо Верховна Рада так і не змінить правила виборчої гонки.

Руслан Князевич відзначив, що відміна Конституційним судом ряду положень закону про вибори Президента створює пропуски в законодавчому полі. Зокрема, у зв'язку з відміною норми, яка дозволяє голосувати за кордоном тільки громадянам, що перебувають на консульському обліку, виникає необхідність прописати порядок голосування українців в округах за кордоном.

Видео дня

Якщо зміни в закон про вибори Президента, які регулюють і цей момент, не будуть прийняті, то це питання може бути врегульоване ухвалою ЦВК.

«Але ця ухвала діятиме тільки в тому випадку, якщо всі політичні гравці шляхом консенсусу домовляться, що не будуть його в судовому порядку оскаржувати, зупиняти, відміняти», - сказав Руслан Князевич.

Що стосується змін в закон про реєстр, то документ, прийнятий в 2006 році, морально застарілий і вимагає адаптації.

"Наприклад, в 2006 році неможливо було передбачити, що ми скорочуватимемо термін виборчої кампанії до трьох місяців, а переважна більшість даних подаються в реєстр раз на три місяці. Наприклад, Міністерство юстиції, яке повинне подавати дані про померлих, надає ці дані раз на три місяці. Отже, у нас за ці три місяці ніхто не вмирає і це не впливає на реєстр?" - сказав він.

Ця проблема, на думку Князевича, може бути врегульована на рівні Кабінету Міністрів, який своїм рішенням зобов'яже підлеглі структури, - зокрема, Міністерство юстиції, - своєчасно оновлювати дані реєстру виборців, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

Нагадаємо, в червні Верховна Рада прийняла за основу проект змін в закон про державний реєстр виборців №3469. Сьогодні парламентарії прийняли цей документ в другому читанні, але не змогли прийняти поправки до законопроекту. В результаті документ направлений на третє читання.

Зміни в закон про вибори Президента, як очікується, Верховна Рада розглядає на вечірньому засіданні.

Обидва документи викликають масу суперечок серед двох найбільших фракцій - БЮТ і Партії регіонів. Зокрема, народні депутати від БЮТ сьогодні заявили, що Партії регіонів невигідно ухвалення законів, оскільки він виключає можливість внесення «людей-фантомів» і «мертвих душ» в список виборців безпосередньо в день голосування. У свою чергу, «регіонали» вважають, що ухвалення цих документів відкриє БЮТ можливості для фальсифікації виборів.