Ющенко заборонив відшкодовувати моральний збиток

207
Ющенко заборонив відшкодовувати моральний збиток

Відповідно до частини другої статті 94 Конституції України Президент повернув зі своїми пропозиціями для повторного розгляду Верховною Радою Закон "Про внесення змін до статті 23 Цивільного кодексу України про відшкодування морального збитку". Про це повідомляє прес-служба глави держави. Пропозиції Президента України під час розгляду вказаного закону на пленарному засіданні парламенту представлятиме заступник голови Секретаріату Президента України - представник Президента в Конституційному суді Марина Ставнійчук.

У своїх пропозиціях Ющенко відзначає, що Конституції України суперечить норма, викладена в новій редакції ч. 3 ст. 23 Цивільного кодексу України, про розмір грошового відшкодування морального збитку, який визначається судом залежно від характеру правопорушення, статусу особи, якій завдано такого збитку, характеру і способу розповсюдження недостовірної інформації, а також з урахуванням інших обставин, що мають істотне значення, а також про врахування при визначенні розміру відшкодування морального збитку вимог розумності і справедливості, а також матеріального положення особи, що завдала такого збитку.

Видео дня

"Це суперечить Конституції України, по якій всі люди рівні в правах (стаття 21), у громадян рівні конституційні права і рівність перед законом", - сказано в пропозиціях Президента.

Ющенко також відзначив, що законом, що поступив до нього на підпис, критерії не узгоджуються і з положеннями Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Президент відзначив, що не можна не враховувати і те, що частина третя статті 23 Цивільного кодексу України (у редакції Закону, що поступив на підпис), після виключення з неї таких критеріїв для визначення судом розміру грошового відшкодування морального збитку, як глибина фізичних і душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступені провини особи, що завдала морального збитку, не узгоджується з частиною другої цієї ж статті, якою встановлено, що моральний збиток полягає, зокрема, саме у фізичному болі і стражданнях, душевних стражданнях фізичної особи у зв'язку з протиправною поведінкою в його відношенні, членів його сім'ї або близьких родичів, а також з частиною першої статті 1167 Кодексу, яка підставою відповідальності за нанесений фізичній або юридичній особі моральний збиток визначає наявність провини особи, що завдала збитку.

Враховуючи викладене, пропонується відхилити закон "Про внесення змін до статті 23 Цивільного кодексу України про відшкодування морального збитку".