ВІЛ/СНІД в Україні: повільне зростання

256
ВІЛ/СНІД в Україні: повільне зростання

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІД програма ООН UNAIDS Україні заявила, що на тлі позитивних світових тенденцій в Україні епідемія ВІЛ далі поширюється найшвидшими темпами у Східній Європі.

Щодня від СНІДу в Україні помирає в середньому 7 людей, але неурядова організація Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні вважає, що на тлі подальшого зростання епідемії ВІЛ/СНІД, темпи росту поширення СНІДу в Україні трохи знизилися.

Організація подає дані про те, що за першу половину 2009 року зафіксовано 2214 нових випадків СНІДу, у той час як за аналогічний період 2008 року було зареєстровано 2297 таких випадків. Смертність від СНІДу за аналогічний період також знизилась майже на 8% (з 1370 до 1262 випадків).

Видео дня

Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД повідомляє, що лікування антиретровірусними препапаратами отримують 14 256 українців.

За оцінками фахівців лише третина ВІЛ інфікованих в Україні знають, що вони є носіями вірусу імунодефіциту і тому можуть бути чинниками поширення хвороби.

Міжнародні установи та неурядові організації закликають українську владу працювати над інформуванням населення про загрози, а також усувати дискримінацію уражених ВІЛ інфекцією.

Активісти вказують, що дискримінація ВІЛ інфікованих не лише порушує їхні людські права, але й змушує людей замовчувати хворобу, а це може сприяти її поширенню.

Представники програми ООН UNAIDS висловили сподівання, що Верховна Рада поновить закон про запобігання захворюванню на СНІД від 2001 року.

Всесвітня організація охорони здоров'я має нові вказівки стосовно лікування пацієнтів з Вірусом імунодефіциту людини, що може вдвічі збільшити кількість людей, яким дають антиретровірусні препарати.

ВООЗ рекомендує, щоб лікування починалося на рік-два раніше ніж рекомендується зараз, оскільки нові дослідження виявили, що такий крок, хоч і коштуватиме багато грошей, все ж може значно збільшити шанси інфікованих на виживання.

Це означає, що загалом у світі додатково від трьох до п'яти мільйонів людей матимуть право на такі ліки.

Також організація каже, що ВІЛ-позитивні вагітні жінки та матері повинні приймати антиретровірусні препарати, щоб зменшити ризик передачі вірусу дітям.

Востаннє ВООЗ оприлюднювала рекомендації щодо лікування пацієнтів з ВІЛ-СНІДОМ три роки тому, зазначає "BBCUkrainian".